+ 1 rok: SMIECH

Schopnosť smiať sa a baviť zvyšuje kvalitu života. Pozeranie komédií dokonca dokáže zmierňovať bolesti. Humor sa dnes používa ako liečebný prostriedok v rôznych oblastiach – veď existuje i terapia smiechom!

Náš tip: Rozprávajte vtipy, sledujte zábavné programy, šteklite sa s deťmi. Neváhajte robiť hocičo, čo vás rozosmeje.

 

+ 2 roky: POHYB

Cvičenie a telesná aktivita dva- až trikrát do týždňa zmenšujú stres, hnev a dokonca strach. Pohybom sa totiž vylučujú do tela hormóny šťastia, endorfíny.

Náš tip: Najťažšie je začať, ale nebojte sa. Ak sa vám to podarí, budete chcieť čoraz viac a pohyb sa pre vás stane drogou – v dobrom zmysle slova.

 

+ 2 roky: DOMÁCE ZVIERATÁ

Nič nie je krajšie, ako keď vás má niekto rád. A málokto miluje tak oddane a bezvýhradne ako váš domáci miláčik. Vďaka hladkaniu svojho psíka alebo mačky sa vám spomaľuje tep a znižuje krvný tlak.

Náš tip: Ak ste sama a k zvieratám máte pozitívny vzťah, zožeňte si jedno. Poskytne vám spoločnosť a lásku. Zároveň sa môžete ľahko zoznámiť s inými majiteľmi domácich miláčikov.

+ 5 rokov: JOGA

O dobrej kondícii vraj nerozhoduje náš vek, ale pohyblivosť chrbtice. Joga spomaľuje proces starnutia tým, že ohýba chrbát, uvoľňuje telo, napína pokožku, posilňuje brušné svalstvo a svalstvo panvového dna. Podporuje tiež všetky životne dôležité faktory: mozog, chrbticu, štítnu žľazu a nadobličky. Výrazne vplýva na sexuálnu výdrž aj vo vyššom veku.

Náš tip: Už na prvých hodinách jogy sa na­učíte cvičiť pozície, ktoré zmiernia šedivenie vlasov či vznik vrások. A žiadny strach – každý cvičí len toľko, koľko vládze!

+ 7 rokov: DOBRÉ MANŽELSTVO

Stabilné partnerstvo zaručuje životnú pohodu. Možno práve preto sa ženy a muži žijúci v stálych zväzkoch dožívajú vyššieho veku ako nezadaní a osamelí ľudia. Nie nadarmo sa hovorí v dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe. Ďalším bonusom trvalého zväzku je pravidelný sex. Orgazmus vám nielenže vyčarí úsmev na tvári, ale vám pomôže aj od bolestí hlavy či poslúži ako malá rozcvička.

Náš tip: „Ve dvou se to lépe táhne.“ Nezabudnite sa popri iných veciach rozprávať so svojím partnerom o intímnom živote. Je dôležité, aby ste s ním boli spokojní obaja.

S optimizmom ďalej zájdeš!

Nádej a viera v šťastný koniec posilňujú imunitný systém. Nečudo, že optimisti sa dožívajú viac rokov ako negativisti. Pozitívne myslenie ľudí uzdravuje, zlepšuje dokonca ťažkosti so srdcom i liečbu rakoviny. Obklopujte sa preto dobre naladenými ľuďmi. Ak vás prepadnú čierne myšlienky, skúste sa proti nim vedome obrniť čímkoľvek, čo vašu myseľ rozveselí. A nezabúdajte, počíta sa každá maličkosť!

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.