Všetko sa to začalo minulý rok. Takmer po každom jedle mi bývalo ťažko, no nevenovala som tomu veľkú pozornosť, prípadne som si dala len nejakú tabletku. Takto som existovala niekoľko mesiacov, až kým sa mi nezačala postupne zhoršovať pleť. Keďže som sa cítila naozaj nepríjemne a celá situácia mi začala prekážať, navštívila som svoju lekárku. Po konzultácii a objasnení mojich príznakov mi povedala, že by som mohla mať potravinovú alergiu alebo intoleranciu. Vypísala mi výmenný lístok ku gastroenterológovi, ktorý sa špecializuje na tieto problémy a pacientovi v prípade potreby urobí biopsiu. Konečne som nadobudla pocit, že sa zbavím svojich problémov. Nebolo to ale také jednoduché.

Gastroenterológ, ktorého mi odporučila moja lekárka, mal najbližší voľný termín až o tri mesiace a ja už som nebola ochotná čakať. Zároveň som však ani nechcela platiť u súkromného lekára, a tak som zavolala kamarátke, ktorá mala nedávno rovnaký problém. Odporučila mi expresný test na vyšetrenie potravinovej intolerancie – oneskorenej potravinovej reakcie od Medirexu, ktorý je na trhu zatiaľ novinkou. Skúma reakcie najbežnejších potravinových alergénov (kozie mlieko, vajcia, strukoviny, orechy, semienka, rôzne druhy ovocia a zeleniny), pričom spraviť si ho môžete v pohodlí domova bez nutnosti návštevy lekára. Stačí si len pichnúť do prsta špeciálnou ihlou, vzorku krvi nakvapkať na kartičku a odoslať ju do laboratórií MEDIREX. Všetky nástroje aj inštrukcie, samozrejme, nájdete v balení.

Výsledky mi prišli približne po dvoch týždňoch a potvrdilo sa to, čo som si aj myslela – mám potravinovú intoleranciu. Síce si teraz musím dávať väčší pozor na to, čo zjem, no vďaka tomuto testu som zistila príčinu svojich problémov a bez akejkoľvek námahy som sa ich aj zbavila. Po mojej pozitívnej skúsenosti ho môžem ostatným len odporúčať.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi