Obľuba avokáda u nás stále rastie. Vlani bola jeho spotreba o takmer 20 percent vyššia než v roku 2016. Určite neprerobíte, ak štatistiku zvýšite a aj vy si túto prapodivnú »hrušku« zo Strednej Ameriky obľúbite. Exotické avokádo je totiž bohaté na prospešné tuky, vitamíny A, B, C, E či K a minerály ako horčík, draslík, železo, mangán alebo zinok. Navyše obsahuje aj vlákninu a mononenasýtené mastné kyseliny.

Jeho konzumáciou zabojujete proti voľným radikálom a podporíte tvorbu červených krviniek. Konzumácia avokáda znižuje krvný tlak, pôsobí protizápalovo a zlepšuje pamäť. Je vynikajúcim zdrojom rastlinných tukov a obsahuje množstvo bielkovín. Jeho pravidelná konzumácia pomôže aj pri znižovaní nadváhy. Keďže má krémovú konzistenciu, najjednoduchšie je použiť ho ako náhradu masla. Alebo ho roztlačte vidličkou a pridajte trochu soli a cesnaku a budete mať vynikajúcu nátierku napríklad na hrianky.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.