Reishi obsahuje široké spektrum viac ako 250 biologicky účinných látok, ktoré majú blahodarný vplyv na mnoho orgánov, zdravotných problémov a chorôb. Najúčinnejšie z nich sú bezpochyby betaglukány.

Naštartuje oslabenú pečeň

Triterpenoidy sú látky, ktoré pôsobia protizápalovo, protinádorovo, antialergicky, znižujú tlak krvi, zlepšujú metabolizmus pečene a ich detoxikáciu. Reishi je vďaka ich obsahu vhodná pre pacientov počas liečby i po liečbe niektorého typu žltačky, keď je potrebné vrátiť pečeni späť jej plnú funkčnosť. Veľmi dobre tiež nahrádzajú syntetické kortikoidy, ktoré výrazne zaťažujú náš organizmus pre svoje vedľajšie účinky.

Zaženie migrénu a vylúči z tela toxíny

Ďalšou významnou zložkou reishi je adenozín, ktorý podporuje nervovú sústavu, má liečivý a preventívny účinok pri migréne a pri poruchách prekrvenia koronárnych a periférnych ciev.

Organické germánium v reishi dokáže na seba naviazať ťažké kovy a zdraviu škodlivé, jedovaté látky (napr. z jedla) a neškodne ich vylúčiť z tela. Ďalej stabilizuje imunitný systém a podporuje tvorbu látok v tele, ktoré tlmia vírusy v tele človeka a pomáha zvyšovať príjem kyslíka v krvi.

Podporná liečba pri onkologických ochoreniach

Reishi je tiež účinná ako podporná liečba pri rakovine, keď pomáha stimulovať imunitný systém a znižuje nepríjemné vedľajšie účinky chemoterapie a ožarovania, ako sú nechutenstvo a úbytok bielych krviniek. Reishi má významný pozitívny účinok aj na rôzne druhy srdcových porúch (napríklad arytmie), chronickú bronchitídu, cirhózu pečene, rôzne druhy mykóz, vysoký cholesterol alebo astmu.

Betaglukán posilní imunitu

Betaglukány podnecujú v imunitnom systéme zvýšenú aktivitu špecifického druhu bielych krviniek, tzv. makrofágov, ktoré sú zodpovedné za tlmenie rastu nádorov a stabilizácie imunity. Reishi sa odporúča užívať najmä u ľudí s opakovanými infekciami, či už sú to opakujúce sa chrípky, angíny, či iné infekčné (bakteriálne i vírusové) ochorenia, ktorými sa už prejavuje oslabená imunita.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.