Na veštenie je vhodný takmer akýkoľvek druh kávy, s výnimkou instantnej a presso kávy. Riaďte sa intuíciou a privoňajte si k niekoľkým druhom kávy – tá, ktorá vás osloví, bude na vaše veštenie tá najlepšia.

Dôležitý je aj výber šálky. Teoreticky môžete použiť akýkoľvek hrnček, najlepšie výsledky dosiahnete s obyčajnou bielou, okrúhlou šálkou. Vhodná je ani nie priveľmi vysoká, ani priveľmi úzka. Jej vnútro by malo byť svetlé a jednofarebné, aby sa na ňom dobre vynímali obrazce. Výrazný farebný vzor z vonkajšej strany by zasa odpútaval pozornosť a komplikoval výklad. Ak vás veštenie zaujme, môžete si na tento účel kúpiť špeciálnu šálku, ktorú budete používať len na túto príležitosť. Vo chvíľach, keď ju nebudete potrebovať na veštenie, zabaľte ju do čistého plátna a odložte.

Následne sa zamyslite nad tým, na čo sa kávy chcete opýtať. Je nejaká konkrétna otázka, na ktorú hľadáte odpoveď? Môžete dostať aj všeobecnú predpoveď na niekoľko dní alebo mesiacov dopredu. Vtedy si v pokoji vypite kávu a snažte sa sústrediť na to, čo vám asi nasledujúce dni prinesú.

 

Dopite a začíname

Na veštenie je najvhodnejšia nahrubo namletá káva. Do šálky nasypte dve kávové lyžičky kávy a zalejte vriacou vodou. Kávu si v pokoji vypite a sústreďte sa na svoju otázku. Dopitú šálku natesno zakryte tanierikom a rýchlo pretočte. Teraz by mali byť myšlienky na vašu otázku maximálne koncentrované. Počkajte tri minúty, kým všetka voda stečie a kávová usadenina na šálke trochu zaschne. Potom opatrne obráťte šálku späť a na jej dne a stenách nájdete symboly. Po chvíli pozorovania začnete vidieť rôzne predmety. Z chaotickej spleti neurčitých škvŕn rozoznáte tvary, ktoré dokážete pomenovať. Pri ich výklade sa riaďte svojou intuíciou. Symboly na dne šálky sa môžu spájať aj s minulosťou. Ak sú priamo v strede dna, symbol sa stáva hlavnou témou veštby.

 

Výklad najčastejších symbolov na dne šálky

Rovné línie poukazujú na jasnú cestu k vytýčenému cieľu. Nemusíte sa báť žiadnych prekážok.

Zvlnené čiary, naopak, hovoria o vašej nerozhodnosti a neistote. Poriadne si rozmyslite, čo urobíte.

Šípka ukazuje smer alebo cestu. Ak šípka smeruje z dna šálky nahor, môžete sa tešiť na budúcnosť. Ak smeruje nabok, už čoskoro sa vám splnia želania. Ak smeruje šípka nadol, radšej sa pripravte na možné zlyhanie alebo neúspech.

Písmená môžu naznačovať iniciálky kľúčových ľudí. Niektorí z nás v usadenine nájdu iniciály budúceho muža alebo ideálneho obchodného partnera.

Číslice najčastejšie prezrádzajú, za aký čas sa udalosť stane.

Srdce ukazuje na lásku. Preskúmajte jeho kresbu. Ak je rovné a pravidelné alebo prepichnuté šípom, hovorí to o veľkej láske. Ak je zlomené alebo puknuté, hovorí to o nešťastí v láske.

Dom je všeobecne veľmi pozitívny symbol, poukazuje na veci dotýka­júce sa vašej najbližšej rodiny.

Slnko býva považované za najsilnejší pozitívny symbol, ktorý prebije všetko zlé.

Kvetina symbolizuje vždy horúce city. Ak je kvetina osamotená, hovorí o láske jednej osoby. Ak v šálke nájdete celú kyticu kvetov, znamená to, že sa o vaše priateľstvo uchádza hneď niekoľko ľudí.

Dopravné prostriedky, ako sú auto, loď alebo lietadlo, znamenajú cestu alebo cestovanie.

Zvieratá spájajte s vlastnosťami, ktoré sú im pripisované. Pes teda znamená vernosť, sova múdrosť, slon šťastie alebo dobrú pamäť, lev silu a vedenie, líška prešibanosť, had zradu alebo nepriateľa, letiaci vták správu alebo slobodu a ­podobne.

 

Minciam podobné škvrny naznačujú peniaze.

Fľaša, to je oslava.

Štvorlístok je jasným symbolom šťastia.

Zbrane predpovedajú hádku, zradu, ohováranie alebo nesváry.

Ruka je symbolom úprimného priateľstva.

Kolíska sa obyčajne vykladá ako dieťa na ceste, ale tiež ako ponuka na sobáš.

Oko vás upozorňuje, že veci nemusia byť také, ako sa javia.

Hviezda symbolizuje naplnenie túžob a splnené tajné priania.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.