Lipový kvet

Pomáha rozpúšťať hlieny, zmierňuje horúčku a je dobrý na vypotenie. Lipový čaj sa pije pri prechladnutí, kašli, zahlienení horných dýchacích ciest alebo pri problémoch s prieduškami.

Šípky

Šípky predstavujú bohatý a ľahko dostupný zdroj vitamínu C, ale aj ďalších účinných látok. Osvedčujú sa pri posilňovaní imunity ako súčasť prevencie a liečby viróz. Sú dobrým pomocníkom aj pri zápche.

Skorocel

V minulosti mu bola prisudzovaná priam kúzelná liečivá moc. Faktom je, že uľahčuje vykašliavanie a uvoľňuje hlieny z dýchacích ciest. Skorocelové extrakty sú súčasťou sirupov na nachladnutie a odkašliavanie, sušené listy sa dávajú do liečivých čajových zmesí.

Čierna baza

Kvety obsahujú cholín, organické kyseliny, triesloviny, saponíny, sacharidy, silice, vitamíny A, B, C a ďalšie látky. Z kvetov sa pripravuje odvar, ktorý zmierňuje kašeľ, pomáha pri nachladnutí, žalúdočných problémoch, plynatosti a migréne.

Materina dúška

Obsahuje silice, v ktorých sa nachádzajú látky s dezinfekčným účinkom, takže pomáha v boji s patogénnymi mikroorganizmami. Preto sa osvedčuje aj pri suchom kašli alebo pri zápale priedušiek.

Vedeli ste, že…

… normálna doba, kým sa vyliečite z kašľa môže trvať aj tri týždne? Ak by ani potom neprešiel, je potrebné, aby vám lekár urobil viacero vyšetrení, počnúc odberom krvi, rontgenom atď…

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.