• Zmeňte jedálny lístok – viac ovocia a zeleniny a menej mäsa vám zaručí vyšší prídel antioxidantov, ktoré organizmus bránia pred chorobami aj degeneratívnymi zmenami.
  • Začnite viac chodiť peši – je to výborné pre srdce, cievy, silné kosti aj zdravé kĺby.
  • Dbajte na pitný režim – aj keď to znie ako klišé, voda je základ života. Nedostatok vody výrazne oslabuje organizmus, má negatívny vplyv na imunitu aj detoxikáciu tela.
  • Viac sa smejte – smiech doslova pôsobí ako lieky proti bolesti. Vedecké výskumy dokázali, že znižuje vnímanie chronickej aj akútnej bolesti. Znižuje tiež krvný tlak a vyplavujú sa pri ňom endorfíny, hormóny šťastia. Navyše, pri smiechu sa zapája do činnosti oveľa viac svalov ako pri plači, takže je to aj istá forma fyzickej aktivity.

Priatelia sú dôležití

V priebehu celého života je veľmi dôležité budovať si sociálne kontakty. V starobe sa vám totiž priatelia či rôzni kamaráti s rovnakými záujmami, ako sú tie vaše, nesmierne zídu. Mnohí ľudia totiž nezomierajú ani tak na choroby, ako na samotu, ktorá tie choroby plodí. Napríklad samota a pocit osamotenia sú veľmi úzko spojené s depresiou. Tá zase celkovo oslabuje imunitu, má negatívny vplyv na liečbu chorôb, prináša so sebou nespavosť.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.