Štatistiky hovoria, že až 80 % očných problémov môžeme riešiť včasnou diagnostikou, pravidelnými preventívnymi prehliadkami a liečbou už vzniknutých ochorení. Po prekročení šesťdesiateho roku života stúpa riziko vážneho poškodenia resp. úplnej straty zraku. Objavujú sa ochorenia zraku, ako vekom podmienené zmeny na sietnici v podobe degenerácie makuly, diabetická retinopatia, keď dochádza k poškodeniu sietnice v súvislosti s cukrovkou, šedý zákal alebo glaukóm (zelený zákal).

Diagnostika a liečba

V modernom očnom centre nemocnice Malacky sa tím odborníkov zameriava na komplexnú diagnostiku a liečbu očí. Okrem toho vykonávajú odborníci liečbu najmodernejšími lasermi a operačne liečbu šedého zákalu – výmenou šošovky.

Glaukóm vyliečia laserom

Medzi najnovšie metódy, ktoré zaviedol tím odborníkov v Malackách do praxe, je liečba glaukómu pomocou laseru. Glaukómové ochorenie je chronické progresívne ochorenie charakterizované postupným odumieraním zrakového nervu. Je najčastejšou príčinou trvalej slepoty na svete. Najvýznamnejším rizikovým faktorom pri tomto ochorení je vysoký vnútroočný tlak. Vo väčšine prípadov prebieha v skorších štádiách bez bolesti, bez subjektívnych ťažkostí s videním. Na základe poškodenia nervových vlákien sietnice však dochádza k postupnému zhoršovaniu periférneho videnia.

Plne hradené poisťovňou

Kompletné vyšetrenie pacientov s glaukómom v malackej nemocnici zahŕňa meranie vnútroočného tlaku, gonioskopiu, pachymetriu, vyšetrenie vrstvy nervových vlákien sietnice. Všetky uvedené zákroky sú dostupné v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti, takže pacient ide po zákroku domov a nemusí v nemocnici ležať. Diagnostika a liečba sú plne hradené zo zdravotného poistenia.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi