Adi, v mediálnych vodách plávaš už roky. Ako si sa k módnemu priemyslu vôbec dostala?

Módu som milovala už od malička. V princípe som ju mala denne pred očami, pretože moja mama je veľký estét a toto som zdedila asi po nej. Postupne som si uvedomovala, že imidž je dôležitý nielen pre okolie, ale aj pre seba samého. Vždy som sa zamýšľala, čo si oblečiem a či mi to pristane. Keď som chodila na základnú školu (boli to  80.  roky minulého storočia), chodili sme často do Maďarska. Tešila som sa, keď som si mohla priniesť niečo iné, než čo bolo možné kúpiť na Slovensku. V tom období bolo Maďarsko oveľa štýlovejšie. Budapešť bola malý dostupný Západ. Láska k móde a imidžu ma postupne sprevádzala až do dospelosti. Uvedomovala som si, že zohráva väčšiu úlohu, ako len to, že sa do niečoho oblečiem. Vždy som bola kreatívna. Chcela som sa o móde dozvedieť viac. O jej koncepčnosti, ako to celé funguje, prečo sú vlastne trendy, ako vznikajú, jednoducho, ako celý tento priemysel funguje. Rozhodla som sa ísť študovať do Milána a práve tam som pochopila, že móda nie je povrchná, nie je to len o logách, značkách, nie sú to len editoriály, ale má neskutočnú koncepčnosť. A v prvom rade, že je to silný a dômyselný komunikačný nástroj.

 

Pár rokov dozadu sme dokonca spolupracovali na rôznych módnych editoriáloch alebo titulných coveroch. Čomu sa momentálne venuješ z pracovnej stránky?

Stylujem titulky do magazínu Báječná žena, spolupracujem s týždenníkom Plus 7 dní, s denníkom PlusJEDEN DEŇ, kde robím hodnotenia k móde, niekedy mám módne okienko v RTVS, robím tiež rôzne workshopy o móde ako neverbálnej komunikácii, taktiež eventy (ako napríklad tento), venujem sa súkromnej klientele, no taktiež robím šatníky na mieru.

Módna štylistka Andrea Ziegler

Nedávno si však v Bratislave otvorila aj showroom s módou.

Je to tak, spoločne s kamarátkou sme otvorili showroom s talianskou módou priamo z Milána. Nesie názov STUDIO 9304. Dámy, ktoré k nám zavítajú, nemajú len možnosť kúpiť si iné kúsky oblečenia, ale tiež dostanú individuálne poradenstvo a odporúčania. Jednoducho sme zvolili osobnejšiu formu komunikácie s klientom. Pripravujeme tiež e-shop a, samozrejme, budeme organizovať pravidelné eventy, aby sme mali s klientmi osobnejší vzťah. Jeden už máme úspešne za sebou. Uvidíme, možno časom vytvoríme aj vlastný klub.

 

Keďže je leto a v módnom stylingu sa pohybuješ už niekoľko rokov, čo je trendom letnej sezóny 2019?

Trendov je niekoľko a mnohé sa štandardne opakujú. Dnes to už nie je ako v minulom storočí, že každé desaťročie malo svoje typické znaky/prvky. Teraz je to kombinácia práve týchto prvkov. Čiže pokojne sa môžu vyskytnúť trendy napríklad dvadsiatych rokov v kombinácii s trendmi 80. rokov v jednej kolekcii.  Stále vravím, že nech je trendy čokoľvek, všetko musí ladiť s osobnosťou, príležitosťou, s krivkami postavy a s farbou pokožky/vlasov. Vtedy to bude nielen trendové, ale aj nadčasové a dokonalé.

Typickým trendom sú napríklad neónové farby, ktoré boli „in“ práve v 80. rokoch minulého storočia. Samozrejme, nie každému sa hodia a tiež sa nemusia páčiť. Nemať ich vo svojom šatníku však neznamená, že nekráčame s módou. Typickými trendmi sú kvety, farby, námornícky štýl, geometria, ale tiež zvieracia potlač v rôznych farebných kombináciách.

Andrea má pravidelný módny blog aj v Dámskom klube na RTVS.

Prejdime k Pampering eventu, ktorý bude  prvýkrát v Hoteli Lomnica a ty budeš jeho súčasťou. Na čo sa môžu návštevníčky tešiť a čo môžu očakávať?

Určite na kombináciu módy a životného štýlu. Pre mňa je to niečo, čo kráča ruka v ruke. O móde sa budeme baviť trochu inak. Móda má svoje pravidlá či princípy, ktoré sa oplatí nasledovať. Móda nie je povrchná. Veľmi citlivo reaguje na spoločenské, sociálne či ekonomické udalosti vo svete. Vie byť veľmi osobná a rovnako vie dať bezpečie. Pripravila som si názorné ukážky o tom, ako módu nosiť nielen v závislosti od trendov, ale tiež, ako si ju vedieť personalizovať pri zachovaní osobného štýlu. Ten by mal dokonale vystihovať osobnosť. Každý sme totiž jedinečný originál, ktorý by nemal kopírovať, ale inšpirovať a len podčiarknuť túto vlastnú jedinečnosť. A určite netreba podceňovať životný štýl, ktorý ide ruka v ruke s výsledkom. Tak ako v móde existujú rôzne trendy, možnosti či variabilnosť, to isté platí tu. Je dôležité si len správne vybrať, nakombinovať z ponuky.

Predstavila by si dámam konkrétne témy workshopov? Je niečo dôležité, čo by si mali so sebou priniesť?

Program som zostavila tak, aby bol v prvom rade zážitkový. Aby dámy získali nové informácie alebo informácie podané inak, aby sa tiež zabavili, vytvorili možno nové priateľstvá, ale tiež si oddýchli. Bude to veľmi interaktívne. Nebude chýbať ani cvičenie, ale trochu inak, alebo lepšie povedané s niečím, čo je v každej domácnosti. Tu už viac neprezradím, treba prísť a nechať sa prekvapiť. Bola by som rada, keby si dámy priniesli so sebou vec, ktorú majú stále vo svojom šatníku, napriek tomu, že ju nenosia, ale tiež sa jej nevedia zbaviť. Takisto som si pre dámy pripravila krátke individuálne poradenstvo. Dostanú rýchlu analýzu a odporúčanie, čo je pre ne najvhodnejšie a prečo. Samozrejme, dámy si tiež môžu pripraviť otázky, v čom by chceli poradiť.

Poznáme sa už nejaký ten rok, a tak o tebe veľmi dobre viem, že aktívne trénuješ a dodržuješ zdravý životný štýl, čo sa koniec koncov odrazí aj na evente.

Pravidelne cvičím, štyrikrát do týždňa. Mám 44 rokov, 7-ročnú dcéru. Príde mi normálne sa o seba starať. Nielen pre vizuálny efekt, ale aj pre zdravotné benefity. To, čo do seba vkladáme, sa nám vráti. A treba myslieť na to, že proces starnutia je prirodzený. Pre dámy som pripravila krátke inšpiratívne ranné cvičenia, ktoré môžu zaradiť pravidelne do svojich každodenných rituálov. Zaujímavý bude aj workshop na tému objektívneho životného štýlu. Prečo objektívneho? Neuznávam totiž, ak sa preferuje jedna vec ako jedinečná alternatíva, lebo je to teraz populárne. Ako som už spomenula, každý je jedinečný a originálny. A to by malo platiť aj o nastavení si životného štýlu. Každému totiž vyhovuje niečo iné a tiež má odlišnú náplň dňa.

Na energickom Pampering víkende si dobijete baterky.

Témy workshopov

Sobota 20. 7. 2019

Workshop: Móda a jej funkčnosť

Pravidlá v móde existujú. A je dobré ich vedieť. O tom, ako funguje typológia, význam farieb, že existujú priateľské a nepriateľské farby. Výber materiálov a strihov by nemala byť len náhoda pri docielení vhodného a dobrého stylingu. Ako fungujú trendy a ako ich nosiť. Dobrý štýl a vhodný imidž sa dá dosiahnuť, ak výber oblečenia ladí s krivkami postavy, farby s podtónom pokožky, s osobnosťou a tiež s príležitosťou. Každý je jedinečný originál. Inšpirácia je viac ako kopírovanie. Imidž je symbol budovania jedinečnej osobnostnej značky. V móde neexistuje náhoda, je presne cielená a vníma všetky okolnosti života a spoločenského diania.

Interaktívny workshop o kolekciách v móde:

Ako vznikajú jednotlivé kolekcie. Podľa čoho sa riadia. Prečo je toľko možností a ako sa v nich vyznať. Netradičná komorná módna prehliadka spojená s názornými ukážkami, s demonštrovaním, ako jednotlivé kúsky kombinovať a vedieť si tak vytvárať funkčný a prehľadný šatník. (Dámy si môžu priniesť so sebou kúsky zo svojho šatníka, ktoré nenosia, ale stále ich vo svojom šatníku majú.)

 

Nedeľa 21. 7. 2019

Workshop o objektívnom životnom štýle

V súčasnosti je na trhu množstvo možností, ktoré odporúčajú zdravý životný štýl. Je však dôležité, aby sme sa cítili dobre. Čo môže vyhovovať jednému, nemusí druhému. Ako nepodľahnúť týmto trendom v stravovaní, ale tiež panike z chudnutia. Ideál ženskej krásy už dávno nie je 90 –– 60 – 90. Tak ako

v móde platí, že každý je jedinečný originál a pre každého je tu ten jeho strih či kombinácia, to isté platí aj v oblasti stravovania a cvičenia. Objektívny životný štýl znamená, ako si nadstaviť systém tejto kombinácie z dlhodobého hľadiska. Ako sa zorientovať a vedieť si určiť, čo je vyhovujúce a čo menej. A prečo. Len vtedy to bude mať význam a dosiahne sa tak celková spokojnosť v živote.

Doplnkový program:

Seminár – Život s potravinovými intoleranciami –  RNDr. Elena Tibenská, PhD., medicínska riaditeľka

  • Seminár – Kristína Suchánková, bloggerka – The tolerant cook blog/Tolerantná k intoleranciám
  • Seminár – PHYRIS – špičková medzinárodná kozmetika, poradenstvo, škola líčenia
  • Workshop – Adam Rustman, módny fotograf – naučí vás triky, ako vyzerať dokonalo na fotografiách
  • Andrea Ziegler – ranné cvičenie na terase hotela
  • Andrea Ziegler – individuálne módne poradenstvo, analýza a odporúčania v rámci vášho šatníka
  • Andrea Ziegler – poradenstvo v oblasti životného štýlu a módy
  • Komorná módna prehliadka
  • Coffee break
  • Ochutnávka vín

Nezabudnite si so sebou priniesť:

  • Módny kúsok, ktorý máte stále vo svojom šatníku, no napriek tomu ho nenosíte.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi