Zdravšie sa stravovať, menej sa prejedať, viac sa hýbať, mať svoje financie pod kontrolou či zapojiť do režimu dňa digitálny detox… To všetko môžu byť len malé zmeny, no prinesú „veľa ovocia“.

Využite spolu s nami príležitosť spraviť niečo pre svoje zdravie. Áno, každá žena je iná. A každá z nás má od svojho života iné očakávania. No určite máme jedno spoločné – všetky sme výnimočné a zaslúžime si len to najlepšie. Odborníci v laboratóriách Medirex si pre nositeľky nežného pohlavia pripravili novinku, balíčky komplexných vyšetrení, ktoré sú pre vás ušité presne na mieru a finančne dostupné pre každého. Ak máte zodpovedný prístup k svojmu ženskému zdraviu a chcete dostať jasnú odpoveď na otázku čo je pre vás, vo vašom aktuálnom zdravotnom stave najlepšie, siahnite po balíčkoch Pre ženy, Hormonálny profil pre ženy či po vyšetrení odporúčanom najmä pri užívaní antikoncepcie.

Ak ste sa rozhodli pre plánované rodičovstvo alebo máte iný zdravotný problém, ktorý je možné riešiť hormonálnou antikoncepciou či hormonálnou substitučnou liečbou, potom je dôležité absolvovať potrebné vyšetrenia, aby ste vedeli, či práve vám nehrozí riziko vzniku krvnej zrazeniny. Trombóza je život ohrozujúci stav, pri ktorom dochádza k zúženiu či upchatiu ciev krvnou zrazeninou. Následne dochádza k nedokrveniu postihnutého tkaniva alebo orgánu a ak sa zrazenina vytvorí v srdcovej tepne, hrozí riziko srdcovému infarktu. V prípade upchatia mozgovej tepny je výsledkom cievna mozgová príhoda a rovnako sa zrazenina môže dostať až do pľúc, kde spôsobí pľúcnu embóliu, čo môže mať fatálne následky.

 

Pre všetky a v každom veku

Balíček Pre ženu je určený všetkým ženám bez ohľadu na ich vek. Okrem základných vyšetrení, akými je stanovenie glukózy, obličkových, pečeňových testov, posúdenia poruchy lipidového, kostného metabolizmu a funkcie štítnej žľazy získate dôležité informácie aj o zrážanlivosti krvi, anémii, možnom zápale v tele, nedostatku vitamínu D či hormonálnej nerovnováhe.

Majte svoje hormóny pod kontrolou

Komplex vyšetrení Hormonálny profil pre ženy je určený predovšetkým ženám v plodnom veku. Vyšetrenie je vhodné vykonať presne v 2. deň menštruačného cyklu. Okrem pohlavných hormónov, akými je estradiol a progesterón, sa sledujú aj regulačné hormóny hypofýzy – folikulostimulujúci a luteinizačný hormón. Rovnako aj hladina prolaktínu či diagnostika porúch funkcie štítnej žľazy, ktoré sú veľmi dôležité parametre ženského zdravia pri liečbe plodnosti, osteoporózy, anémie či komplikáciách s nástupom menopauzy. Po absolvovaní vyšetrenia sa pacientkam odporúča následná odborná konzultácia výsledkov so svojím ošetrujúcim gynekológom.

 

Správna voľba pre zodpovedné rozhodnutia

Ak sa rozhodujete pre hormonálnu antikoncepciu, alebo ju už užívate, tak potom je balíček Pri užívaní antikoncepcie určený práve vám. Vďaka tomuto testu zistíte hladinu pečeňových enzýmov – AST, ALT, GMT, ALP, ktoré sú dôležitým ukazovateľom zdravia vašej pečene a tiež hemokoagulačné parametre – protrombínový čas (PT), aktivovaný parciálny tromboplastínový čas (APTT RATIO) a hladinu fibrinogénu. Ide o dôležité vyšetrenie zrážania krvi, ktoré sleduje aktivitu faktorov koagulačného systému a patrí medzi základné koagulačné skríningové vyšetrenia za účelom odhalenia poruchy v systéme zrážania krvi. Ak sa pri tomto teste zistí niektorá z porúch zrážania krvi, je nevyhnutné zveriť sa do rúk hematológa.

Pri všetkých vyšetreniach platí, že pred odberom treba dodržiavať pitný režim, ideálne je piť dostatok čistej vody a na odber je potrebné prísť nalačno. V laboratóriách sa nevykonávajú odbery u osôb mladších ako 15 rokov. Na vyšetrenie môže prísť mladistvý od 15. roku života iba v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu svojho dieťaťa. Všetky tieto vyšetrenia si hradí v plnej výške pacient a nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. Viac informácií o dostupných balíčkoch vyšetrení spolu s cenou nájdete na stránke www.laboratornadiagnostika.sk.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

PharmDr. Veronika Kmeťková
Všetky články autora
Vyštudovala odbor farmácia na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. V roku 2015 absolvovala rigoróznu skúšku z oblasti lekárenstvo a sociálna farmácia a je študentkou doktorandského štúdia na Farmaceutickej fakulte Veterinárnej a farmaceutickej univerzite Brno v odbore bezpečnosť a kvalita liečiv. Po ukončení štúdia farmácie začala pracovať ako odborný asistent na katedre farmaceutickej technológie UVLF v Košiciach a aj ako farmaceut v lekárni. Od júna 2018 je ambasádorkou projektu Ženské veci na stránke Modrý koník.