Podľa štúdie publikovanej v prestížnom časopise Journal of American Medical Association, dojčenie dieťaťa počas prvých šiestich mesiacov života až o 47 percent znižuje riziko, že sa u neho v neskoršom období rozvinie cukrovka 2. typu. Teda ochorenie, ktoré dnes zasahuje milióny ľudí na celom svete a má vážne zdravotné komplikácie ako napríklad poškodenie očí až slepotu či vážne poškodenie obličiek až ich úplnú stratu funkcie.

Vedci už dávnejšie zistili, že materské mlieko pomáha významne znižovať hladinu cukru v krvi a je prevenciou proti detskej obezite. Viaceré výskumy totiž ukázali, že deti, ktoré boli dojčené, mali nižšie riziko rozvoja obezity ako ich kamaráti na „umelej mliečnej výžive“. Obezita je pritom základný rizikový faktor rozvoja cukrovky 2. typu.

Žiaľ, štúdie dokazujú aj to, že na celom svete je počas prvých šesť mesiacov svojho života výlučne dojčených menej ako 40 percent detí.

 

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.