Ak si vyberiete tú správnu, môže podporiť vaše silné vlastnosti alebo, naopak, stlmiť tie negatívne, môže vám dodať guráže aj chuti bojovať, rovnako vás ale môže aj upokojiť a zharmonizovať, keď máte zlé dni. Viete, čo všetko o vás prezrádza vaša obľúbená farba oblečenia?

 

ČERVENÁ  

Som vášnivá, energická, činorodá, ale aj vybuchujúca.

Ak sa potrebujete presadiť a dodať si odvahy, oblečte sa do červenej, pomôže vám dosiahnuť všetko, o čo sa snažíte. Dodá vám energiu, podporí cieľavedomosť. Zároveň ale môže citlivým ľuďom privodiť nepokoj. Okrem toho červená farba je aj sexuálne príťažlivá a na mnohých ľudí pôsobí príliš agresívne, preto si ju nikdy nedávajte napríklad na pracovný pohovor.

Zdravie: Červená farba povzbudzuje krvný obeh, zrýchľuje tep a mierne zvyšuje krvný tlak.

RUŽOVÁ

Som ženská, empatická, láskavá a trochu detská.

Keď do červenej farby nalejete bielu, dostanete ružovú. Vášeň, agresivita a energia, sú bielou farbou potlačené. Ružová je farbou jemnosti, ústupčivosti, láskavosti a empatie. Na mnohých ľudí pôsobí naivne. Je ideálnou farbou na priateľské stretnutia, rande, ale aj tam, kde potrebujete vyjedávať, utlmiť vášne a skrotiť niekoho hnev.

Zdravie: Ak máte depresívne stavy a úzkosti, problémy so srdcom a vysokým krvným tlakom, oblečte sa do ružovej.

MODRÁ

Som seriózna, spoľahlivá, zodpovedná a stabilná.

Vyžaruje z vás dôvera a sila skúseností. Ste priateľská, ale zároveň si od druhých udržujete odstup. Ste skôr introvert, duchovno vám nie je cudzie. V kolektíve ste zárukou istoty a líderstva, ľudia si k vám chodia po rady. Modrá je farbou komunikácie. Vezmite si ju na pracovný pohovor, dôležitú schôdzku s klientom či so šéfom. Indigová modrá je farbou rozumu a poznania. Spája sa tiež s mystikou. Tyrkysová je zase farbou priateľstva, kreativity a sebadôvery.

Zdravie: Ak vás trápia úzkosti a nepokoj, modrá vás upokojí. Mierne znižujete teplotu, pomáha pri zápaloch.

ZELENÁ

Som pozitívna, optimistická, nesiem v sebe vieru aj nádej.

Všetci vieme, že zelená upokojuje, podporuje rast, ale aj rozpínavosť. Na druhých ľudí pôsobíte v zelenej farbe pozitívne a priateľsky. Zároveň je zelená farbou kreativity, samostatnosti, odvahy a schopnosti ísť proti všetkým, keď viem, že mám pravdu a môžem dosiahnuť svoj cieľ. Zelenú si môžete dať na skúšky, prvú návštevu svokry alebo na prvý deň v práci.

Zdravie: Pozitívne vplýva na oči, mozog, ale aj srdce.

ŽLTÁ

Som veselá, odvážna, srdečná a spravodlivá.

Vašou najsilnejšou črtou je radosť zo života, pohoda a srdečnosť. Máte zmysel pre humor, milujete zábavu aj poznanie. Ste otvorená a priateľská, ale niekedy aj prelietavá. Máte v sebe silnú túžbu po slobode. Ste cieľavedomá a optimistická. Žltú si oblečte, keď potrebujete vyniknúť, nadviazať nové priateľstvá, pritiahnuť na seba všetku pozornosť.

Zdravie: Pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu, trávenie aj pohybový aparát.

FIALOVÁ

Som pokorná, rozvážna aj tajomná.

Fialová spája v sebe červenú a modrú. Teda vášeň, ale aj pokoj, agresivitu, ale aj rozvahu. Zároveň je spojením mužského a ženského princípu. Je to nesmierne magická, hĺbavá, priam mystická farba. Ľudia sa jej niekedy boja, inokedy ju príliš velebia. Človek, ktorý si ju oblieka, má rád duševno, záhady, kúzla. Je to farba originality, kreativity, fantázie. Na ľudí v tejto farbe môžete pôsobiť ako prirodzená autorita.

Zdravie: Povzbudzuje hormonálny systém, mozog a cievy.

ORANŽOVÁ

Som odvážna, vždy pozitívna, zvedavá a hravá.

Oranžová je farbou hravosti, zvedavosti, pozitívnej energie a optimizmu. Je to veľmi príjemná farba s pozitívnymi účinkami. Pôsobí srdečne, veselo a priateľsky. Zároveň trpezlivo a neúnavne. Oranžovú si obyčajne obliekajú šťastní ľudia plní radosti. No sú aj ambiciózni, radi sú na výslní, radi ovplyvňujú chod vecí a zavádzanie noviniek.

Zdravie: Oranžová farba pozitívne ovplyvňuje sexualitu a ženské orgány, hormonálny systém, trávenie aj srdce.

HNEDÁ

Som prírodná, prirodzená, citlivá a stabilná.

Kým niečo urobíte, dobre si to premyslíte. Konáte uvážene, nikam sa neponáhľate, v každej situácii ste sama sebou. Ste praktická, stabilná, vyrovnaná, milujete tradície a rodinné stretnutia. Na ľudí niekedy pôsobíte príliš vážne, suchársky, myslia si, že sa neviete odviazať a často je to aj pravda. Do hnedej sa určite neobliekajte, keď ste vyhorená, vyčerpaná a bez energie. Naopak, dajte si ju vtedy, keď sa potrebujete zakoreniť, ukotviť, zharmonizovať.

Zdravie: Pozitívne pôsobí na dolné končatiny, tráviaci systém aj nervovú sústavu.

SIVÁ

Som opatrná, pochybujúca, vždy v úzadí, ale vplyvná a silná.

Neznášate byť stredobodom pozornosti, chcete byť za každých okolností nenápadná. Nemáte rada zmeny. Najväčší problém je, keď sa máte prikloniť na nejakú stranu, ste totiž rada neutrálna. Z úzadia pozorujete život, nič vám neunikne, všetko viete, preto keď sa rozhodnete zasiahnuť do chodu udalostí, ľahko ľudí ovplyvníte. Sivú si oblečte vtedy, keď potrebujete niekam nenápadne zapadnúť. Určite sa nehodí na pracovný pohovor, ľudia by vás mohli považovať za suchopárnu, príliš opatrnú. Pozor, sivá vám môže pridávať aj roky navyše.

Zdravie: Upokojí myseľ, zaháňa úzkosti, tlmí bolesti hlavy.

ČIERNA

Som silná, vytrvalá a trpezlivá, vždy dosiahnem, čo chcem.

Mimoriadne silná farba. Odjakživa je farbou elegancie, prepychu, moci aj peňazí. Zároveň je tajomná, zvyšuje váš šarm, povzbudzuje silu. Je farbou dokonalosti a schopnosti dosiahnuť svoj cieľa. Určite si ju však nedávajte, keď vás opantáva smútok, melanchólia či depresívna nálada, pretože čierna by ich mohla ešte umocniť.

Zdravie: Ovplyvňuje dušu, nervovú sústavu, krvný obeh.

BIELA

Som slobodná, nevinná a som sama sebou.

Biela vám poskytujú úplnú slobodu, preto keď sa oblečiete do bielej, nevidíte prekážky. Je farbou čistoty a nevinnosti. Na ľudí pôsobíte otvorene a úprimne. Vyžaruje z vás sebavedomie a samostatnosť. Zároveň biela symbolizuje aj kapituláciu a mier. Očisťuje dušu, posilňuje kreativitu.

Zdravie: Pozitívne pôsobí pri nervovom vyčerpaní a depresiách.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.