Jablkové príšerky a banánoví duchovia

Ako už asi vidíte, tento recept je rýchly a nenáročný na prípravu. Začneme tým, že zelené jablká nakrájame na štvrtinky a vyrežeme otvory na ústa. Na ne natrieme arašidové maslo a ako zuby použijeme arašidy, ktoré „prilepíme“ do úst. Z bielych marshmallow a roztopenej horkej čokolády vytvoríme oči. Na ich pripevnenie odporúčame použiť špáradlá.

Výroba banánových duchov je ešte jednoduchšia. Banány rovnomerne rozrežte na polovicu a zo zvyšnej roztopenej čokolády namaľujte oči a ústa. Tadá, prvá halloweenská dobrota je na svete.

 

Pudingová hrobka

Čokoládový puding uvarte podľa návodu a ako náhrobný kameň použite tabuľku horkej čokolády. Nápis RIP vytvoríte pomocou roztopenej bielej čokolády. Na záver položte do pohára zopár gumených dážďoviek, ktoré podporia strašidelný efekt.

 

Ľudské prsty

Komu sa zbiehajú slinky pri pohľade na túto delikatesu? Alebo máte ešte väčšiu chuť prekvapiť vaše deti či priateľov? Pustite sa do výroby pečených prstíkov. Z lístkového cesta nakrájajte menšie kúsky, ktoré zrolujte do valca. Nožom jemne nadrežte záhyby ako na prstoch. Mandle vám zase poslúžia ako nechty, ktoré si pred pečením odtlačte do cesta. Takto pripravené prsty dajte zapiecť do rúry a po upečení vyplňte nechtové lôžko mandľami.

 

Krvavé príšery

Aké jednoduché, však? Stačí ošúpať hrušky, vyrezať otvory na oči a ústa a doťuknúť malými detailmi. Čierne ríbezle alebo čučoriedky vám poslúžia ako oči, pričom malina vyplní krvavé ústa. Pre dosiahnutie zakrvavenej tváre môžete použiť malinový alebo jahodový džem (prípadne akýkoľvek džem červenej farby). A aby sme nezabudli, okolie úst dotvoríte nadrobno nakrájanými lúpanými mandľami.

 

Šťavnatý handburger

Odstrašujúce, ale nápadité. Recept na tento halloweenský handburger je asi zbytočný, ale len zhrnieme, že naň potrebujete 5 varených párkov, lúpané mandle, jednu žemľu a veľa, skutočne veľa kečupu. Dobrú chuť.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi