Pokojne zostaňme pri tých istých slovách. Aj pre pleť po zime je dôležité dôkladné vyčistenie, doplnenie energie, vitamínov a minerálnych látok, posilnenie účinnými látkami, ktoré jej vrátia vitalitu, pružnosť a sviežu farbu.

 

ZAČNITE S PÍLINGOM

Píling je základom čistenia a mali by ste ho používať na tvár, rovnako ako aj na celé telo. Dôkladne vyčistí póry, odstráni z pokožky nečistoty a odumreté kožné bunky. Zároveň pleť príjemne prekrví, takže získa krásny ružovkastý nádych. Vďaka pílingu bude vaša pleť čistejšia, hladšia a jemnejšia na dotyk. Používať ho môžete raz týždenne, pričom ak máte problém s akné, vyberajte píling určený špeciálne na problematickú pleť.

 

ZAMILUJTE SA DO SÉRA

Mnohé ženy ešte váhajú s používaním séra, alebo ho používajú zle – často namiesto denného krému. Sérum je doplnkom každodennej starostlivosti, čiže nenahrádza krém, ale aplikuje sa spolu s ním. Na rozdiel od krému má ľahšiu textúru a vysokú koncentráciu účinných látok. Aplikuje sa na vyčistenú pleť, jemne sa vmasíruje do tváre a po chvíľke sa nanesie denný alebo nočný krém. Hlavnou zložkou sér je obvykle kyselina hyalurónová, vitamín A, vitamín C a E. Keď ho budete používať pravidelne, pleť získa mladistvejší vzhľad.

 

VYBERTE SI TO NAJLEPŠIE

Ak roky používate ten istý denný krém, zamyslite sa nad tým, či nie je čas na zmenu. Naša pleť sa vekom mení a je náročnejšia na vitamíny a ďalšie účinné zložky. Vyberajte si krém presne podľa typu pleti a problémov, ktoré vás trápia – či už je to citlivá alebo suchá pleť so sklonom k tvorbe vrások, alebo bojujete s akné či pigmentovými škvrnami. Dnešný kozmetický priemysel má odpoveď skutočne na všetko, nechajte sa rozmaznávať a nájdite si pre seba to najlepšie. V prípade, že na pleti sú viditeľné nedokonalosti, môžete skúsiť aj CC krém, ktorý pleť farebne zjednotí a jemne ju skoriguje. Je výborný aj pod mejkap.

 

DOPRAJTE SI VODU

Okrem tváre nezabúdajte ani na pokožku celého tela. Studená zima a prekúrené miestnosti, ako aj sprchovanie v teplej vode ju mohli viditeľne vysušiť. Dajte ju pred letom preto do poriadku a doprajte jej najmä dostatok vody. Dokonalú hydratáciu pokožke zabezpečia kvalitné telové mlieka a oleje, ktoré by ste mali používať každý deň. Navyše, keď ich vtierate do pokožky, zároveň ju tak zľahka masírujete, čím sa lepšie prekrví a vyzerá tak mladšie.

ČAS NA KRÁSNE NOHY

Konečne si môžeme obuť lodičky a vystaviť na obdiv aj svoje nohy. Teda za predpokladu, že sme sa v zime o ne dobre starali. Ak nie, dožeňte to rýchlo ešte teraz, kým je čas. Suchú  až extrémne suchú pokožku nôh pravidelne natierajte prevlhčujúcim krémom s obsahom urey a kyseliny mliečnej. Robte to dvakrát denne – ráno a večer a môžete zabudnúť na nepekné vysušené päty.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.