Zaujímalo ich najmä to, či takýmto spôsobom možno podporiť pamäť a schopnosť učenia sa, plasticitu mozgu a vznik nových neurónových spojení. Štúdie sa zúčastnilo 38 ľudí, ktorých priemerný vek bol 34 rokov. Počas troch mesiacov museli dve hodiny denne cvičiť jogu, dve hodiny meditovať a zároveň sa stravovali vegetariánsky. A výsledky?

V prvom rade u všetkých klesla miera depresie, úzkosti a telesných ťažkostí. No zároveň sa zistil aj pozitívny vplyv jogy a meditácie na mozgové neuróny, plasticitu mozgu a celkové zníženie zápalových parametrov v tele, pričom dnes sa už vie, že zápal je nebezpečný a súvisí s mnohými chronickými a autoimunitnými chorobami. Na základe týchto skutočností vedci odporúčajú cvičiť jogu a praktikovať meditácie najmä starším ľuďom, ktorým by joga mohla výrazne pomôcť v zachovaní zdravého tela, ale aj rozumových schopností.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.