Základom je pravidelná starostlivosť

Kým v teenagerskom veku postačí pleti poriadna dávka hydratácie, po 25-ke treba do boja so starnutím vytiahnuť účinnejšie zbrane. V prvom rade pravidelnú kozmetickú starostlivosť. Zaraďte preto do svojej dennej rutiny krémy s obsahom kolagénu, ktoré ju vyživia, vypnú a vyplnia vrásky. Dennú verziu krému voľte s obsahom SPF, vďaka čomu bude koža chránená aj pred negatívnymi účinkami slnečného žiarenia. Na noc je zase vhodnejší krém s bohatšou a výživnejšou textúrou.

TIP: Kozmetickú starostlivosť obmieňajte. Pokojne si 2 mesiace doprajte kúru s produktami s obsahom kolagénu, následne pokračujte 2 mesiace s radom obsahujúcim kyselinu hyalurónovú. Obe látky sú nášmu telu vlastné.

 

Pozor na okolie očí a pier

Práve v týchto oblastiach je pleť najtenšia, preto sa tu prejavy starnutia objavia najskôr. Riešením sú špeciálne krémy na oči a pery s vyšším podielom kolagénu, doplneným o ďalšie účinné látky – napríklad kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť vyhladzuje a omladzuje.

TIP: Líčite sa pravidelne a kruhy pod očami maskujete korektorom? V tom prípade pred jeho použitím vždy aplikujte aj očný krém a nechajte dobre vstrebať. Spomalíte tak prejavy predčasného starnutia.

 

Extra starostlivosť

Okrem pravidelnej aplikácie krémov nezabúdajte aspoň dvakrát do týždňa na pleťovú masku s obsahom kolagénu. Pokožku dokonale vyhladí, vypne a hydratuje. Po každom použití bude pleť príjemná na dotyk a už na prvý pohľad bude pôsobiť mladistvým dojmom.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.