Chrbát ako satén

Chrbát si často namáhame, občas nás môže pobolievať alebo sa jednoducho cítime strnulo. Okrem toho sa nám na chrbte môže sem-tam vytvoriť nejaký ten pupienok. Ale nebojte sa, aj na to existuje maska z kuchyne! Do misky dajte droždie a trochu vlažného mlieka, všetko poriadne vymiešajte, pokiaľ sa nevytvorí ľahko roztierateľná zmes. Naneste ju na chrbát a oddychujte počas 15 – 20 minút. Nezmývajte masku skôr, než celkom stvrdne a popraská! Dôkladne zmyte osviežujúcou sprchou.

S rukami v siedmom nebi

Raňajkujete zvyčajne ovsené vločky? Bolo by škoda nevyužiť túto zdravú pochutinu vo forme masky! 50 g vločiek v 100 ml vody nechajte 10 minút napučať. Potom pridajte 1 PL citrónovej šťavy a 1 ČL olivového oleja. Premiešajte. Vytvorí sa „pasta“, ktorou bohato potrite ruky a premasírujte ich. Po 10 minútach ich umyte teplou vodou, vysušte a nakrémujte.

 

Bojovník proti ochabnutému krku

Pokožka na krku a vo výstrihu je citlivá a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Odporúčame vám vyskúšať masku z citróna a vaječných bielkov. Vymiešajte dotuha dva bielky. Pridajte k nim šťavu z jedného citróna. Hotovo! Vytvorenú zmes už stačí len naniesť na celý dekolt. Po 10 minútach ju zmyte vlažnou vodou a naneste svoj obľúbený výživný krém.

 

Tvarohom rozjasnená pleť

Je vaša pleť akási unavená a bledá? Nepochybne potrebuje nový impulz do života! Ten jej dodá výborná tvarohová maska. Pripravíte si ju tak, že zmiešate 3 PL tvarohu, 2 PL bieleho jogurtu, 15 kvapiek olivového oleja a jeden žĺtok. Hotovú masu naneste na vyčistenú tvár.  Na oči si môžete priložiť vatové tampóniky namočené v mlieku, ktoré osviežia a zjemnia okolie očí. Ľahnite si na 15 – 20 minút a už len príjemne relaxujte!

 

Balzamy zo záhradky

Proti celulitíde zabojujete kúrou z brečtana. Listy brečtana povarte a potom roztlačte v troche vody. Obklad aplikujte priamo na pomarančovú kožu, a to až dvakrát denne. Padajú vám vlasy? Pomôže vám obyčajná bazalka. 150 g lístkov bylinky nechajte povrieť v 100 ml vody počas 20 minút, potom listy roztlačte a prefiltrujte. Získaná bazalková šťava slúži na oplachovanie vlasov po ich umytí.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.