Chrbát ako satén

Chrbát si často namáhame, občas nás môže pobolievať alebo sa jednoducho cítime strnulo. Okrem toho sa nám na chrbte môže sem-tam vytvoriť nejaký ten pupienok. Ale nebojte sa, aj na to existuje maska z kuchyne! Do misky dajte droždie a trochu vlažného mlieka, všetko poriadne vymiešajte, pokiaľ sa nevytvorí ľahko roztierateľná zmes. Naneste ju na chrbát a oddychujte počas 15 – 20 minút. Nezmývajte masku skôr, než celkom stvrdne a popraská! Dôkladne zmyte osviežujúcou sprchou.

S rukami v siedmom nebi

Raňajkujete zvyčajne ovsené vločky? Bolo by škoda nevyužiť túto zdravú pochutinu vo forme masky! 50 g vločiek v 100 ml vody nechajte 10 minút napučať. Potom pridajte 1 PL citrónovej šťavy a 1 ČL olivového oleja. Premiešajte. Vytvorí sa „pasta“, ktorou bohato potrite ruky a premasírujte ich. Po 10 minútach ich umyte teplou vodou, vysušte a nakrémujte.

 

Bojovník proti ochabnutému krku

Pokožka na krku a vo výstrihu je citlivá a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Odporúčame vám vyskúšať masku z citróna a vaječných bielkov. Vymiešajte dotuha dva bielky. Pridajte k nim šťavu z jedného citróna. Hotovo! Vytvorenú zmes už stačí len naniesť na celý dekolt. Po 10 minútach ju zmyte vlažnou vodou a naneste svoj obľúbený výživný krém.

 

Tvarohom rozjasnená pleť

Je vaša pleť akási unavená a bledá? Nepochybne potrebuje nový impulz do života! Ten jej dodá výborná tvarohová maska. Pripravíte si ju tak, že zmiešate 3 PL tvarohu, 2 PL bieleho jogurtu, 15 kvapiek olivového oleja a jeden žĺtok. Hotovú masu naneste na vyčistenú tvár.  Na oči si môžete priložiť vatové tampóniky namočené v mlieku, ktoré osviežia a zjemnia okolie očí. Ľahnite si na 15 – 20 minút a už len príjemne relaxujte!

 

Balzamy zo záhradky

Proti celulitíde zabojujete kúrou z brečtana. Listy brečtana povarte a potom roztlačte v troche vody. Obklad aplikujte priamo na pomarančovú kožu, a to až dvakrát denne. Padajú vám vlasy? Pomôže vám obyčajná bazalka. 150 g lístkov bylinky nechajte povrieť v 100 ml vody počas 20 minút, potom listy roztlačte a prefiltrujte. Získaná bazalková šťava slúži na oplachovanie vlasov po ich umytí.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.