Aj keď si pokožka po letných mesiacoch stále drží dovolenkový bronz, mnohí na nej badáme značnú mieru „letnej únavy“. Prehĺbené vrásky, povädnuté kontúry a celková suchosť naznačujú, že pokožka je „smädná“. Preto logicky siahame po kozmetike, ktorá garantuje hydratáciu pleti. Kvalitnými krémami si počas celého roka neublížime, spoliehať sa však len na ich účinky je naivné. Výlučným používaním hydratačných krémov môžeme, práve naopak, pleť o vlhkosť ešte viac pripraviť. Ako je to možné?

 

Naša kože je vlastne ako špongia

Predstavte si svoju kožu ako špongiu. Táto špongia je v mladosti dostatočne presiaknutá vodou a preto pleť žiari, je napnutá a lesklá. V priebehu života sa z kože vlaha odparuje a špongia sa postupne scvrkáva. Pleť tým stráca lesk a na povrchu sa zvýrazňujú drobné vrásky a rozšírené póry. V lete nám dáva zabrať slnečné žiarenie, v zime vietor, mráz a sucho v prekúrených miestnostiach proces vysýchania iba urýchľujú. Ak sa aj pokúšate tieto nežiadúce stopy vysýchajúcej pleti zahladiť zaručene kvalitnými krémami, žiaľ, nestačí to. A to ani pri použití drahých krémov s obsahom kyseliny hyalurónovej. Látky obsiahnuté v krémoch regenerujú a zvláčňujú len vonkajšiu, viditeľnú časť kože. Samotná kyselina hyalurónová pre veľkosť svojich molekúl nie je schopná preniknúť hlbšie cez bunky povrchovej pokožky, teda priamo do našej špongie a tak ostáva na povrchu, kde vypĺňa drobné vrásky a iné nerovnosti vo forme akýchsi retiazok.

 

Problémy musíme riešiť do hĺbky

Ak teda krémy neúčinkujú na pleť pod povrchom, ako dostať k vysmädnutej koži potrebnú vlahu? Stratenú sviežosť nám pomôžu prinavrátiť procedúry, ktoré idú skutočne „do hĺbky“. Medzi ne patrí stále populárnejšia mezoterapia a mezolift. Pri oboch ošetreniach sa injekčne aplikuje do strednej vrstvy kože buď čistá kyselina hyalurónová, alebo obohatená o vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny a antioxydanty (ak sa bojíte ihiel, útechou vám bude, že lekár vám pred zákrokom kožu znecitliví anestetickým krémom). Následne kyselina hyalurónová v koži intenzívne naviaže vodu a zväčší svoj objem, pridané vitamíny a ostatné látky stimulujú metabolizmus dermálnych buniek a chránia ich pred poškodením voľnými radikálmi. Do základnej špongie našej kože sa tak dostane všetko potrebné, aby bola koža na tvári, krku, dekolte či rukách hydratovaná a doslova žiarila.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.