Citlivá pleť veľmi silno vníma podnety z vonkajšieho aj vnútorného prostredia – znečistené podnebie, prídavné látky v kozmetike, parfumy, ale aj strava, vlastný pot či silné emócie ju vedia podráždiť. V takom prípade reaguje začervenaním, svrbením, štípaním až pálením a nadmerným vysúšaním.

Aby ste sa tomu vyhli, musíte voliť kozmetiku určenú na citlivú či hypersenzitívnu pleť. Ideálne je, keď neobsahuje žiadne dráždivé látky, ku ktorým patria najmä pridané parfumové zložky, konzervanty, parabény, alkohol.

Pre citlivú pleť je dôležité dôkladné čistenie a intenzívna hydratácia. Taktiež je dobré, keď denný krém zvládne zjednotiť farebné odtiene pleti, keďže citlivá pleť sa často prejavuje drobnými červenými fliačikmi. No a nezabúdajte tiež na to, že stres sa intenzívne prejavuje práve na koži a dokáže citlivú pleť veľmi zhoršiť.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.