Urobte niečo len preto, lebo vás to robí šťastnou

Rada začínate deň v kaviarni, no na dnes ste si naplánovali veľa práce? No a čo! Práca vám pôjde viac od ruky, keď sa hneď zrána dobre naladíte. Zájdite do kaviarne a odožeňte stres šálkou voňavého kapučína. Alebo sa začítajte do novej knihy, prípadne zbehnite na masáž. Aj keď máte hektický deň, na chvíľu sa zastavte a urobte niečo len preto, lebo vás to robí šťastnou.

Sústreďte sa na svoj dych

Na chvíľu sa zastavte, zavrite oči a sústreďte sa len na svoj dych. Skúste sa desaťkrát zhlboka nadýchnuť do bruška a silno vydýchnuť cez hrudník. Sústredenie na dych vás upokojí, odplaví stres a prekysličí mozog, takže vám to bude lepšie myslieť.

Zasmejte sa

Aj keď vôbec nemáte chuť sa smiať, spomeňte si na nejakú vtipnú udalosť hoci aj spred pár rokov či scénku z obľúbenej komédie a nahlas sa zasmejte. Uvidíte, že aj takýmto oklamaním tela a duše sa dostanete do lepšej nálady.

Požiadajte niekoho o pomoc

Je to akt zblíženia. Keď niekoho požiadate o pomoc, budete si s týmto človekom bližší a budete mu sympatickejšia. A budete mať pocit, že ste v ňom našli spojenca.

Denník vďačnosti

Každý deň si do denníka alebo hoci aj do diára zapíšte jednou vetou, za čo ste vďačná. Vedecké výskumy dokázali, že práve vďačnosť v nás spúšťa pocity šťastia a spokojnosti.

Povzbuďte sa

Postavte sa pred zrkadlo a predstavte si, že osoba v zrkadle je vašou najlepšou priateľkou, ktorá je práve smutná a nemá dobrý deň. Čo by ste jej povedali, čím by ste ju povzbudili? Povedzte si to nahlas.

Venujte sa zelenej

Nič nás neupokojí a nenabije pozitívnou energiou tak, ako príroda. Odíďte na chvíľu od každodenného zhonu a zaostrite na prírodu. Postavte sa k najbližšiemu stromu, sledujte jeho konáre a listy, alebo si sadnite na lavičku v parku a len pozorujte prírodu okolo seba. Ak máte čas, ľahnite si do suchého lístia a sledujte oblohu. A keď niet inej možnosti, tak sa chvíľu venujte kvetom v kancelárii. Prekyprite im pôdu, otrhajte usušené listy, polejte ich.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.