Pralinky

Základná ingrediencia

400 g čokolády

Zázvorová náplň:

200 g smotany

15 g zázvoru

kôra z jedného citróna

25 g kryštálového cukru

150 g čokolády 70 %

150 g čokolády 33 %

30 g masla

 

Postup:

  1. Najskôr si pripravíme náplň, aby stihla trochu vychladnúť a mohli sme ňou rovno plniť pripravené čokoládové korpusy vo forme. Smotanu, zázvor, cukor a kôru privedieme do varu. Necháme odstáť asi 5 minút a potom prepasírujeme. Následne do zmesi pridáme roztopenú čokoládu na náplň. Premiešame a pomaly vmiešame mäkké maslo.

 

  1. Čokoládu určenú na vyliatie do foriem rozpustíme na 45 °C. Je dôležité, aby sme ju rozpúšťali opatrne a postupne, aby v niektorých miestach teplota nestúpla príliš vysoko – vhodný je vodný kúpeľ, no voda pod misou by sa nemala príliš variť. Zmes je vhodné stále miešať, aby sa rovnomerne rozprestieralo teplo.

 

  1. Ak máme čokoládu vytemperovanú, môžeme ňou formu na pralinky vyplniť až po okraj. Čokoládu dôkladne vylejeme opäť do misy tak, aby pralinka mala len tenkú stenu. Pomocou karty alebo cukrárskej palety zotrieme zvyšok z povrchu formy a odložíme ju na pár minút do chladničky. Zvyšnú čokoládu zatiaľ dáme bokom. Budeme ju potrebovať na finálne uzavretie praliniek.

 

Plnenie:

Po úplnom stuhnutí škrupiniek si vyberieme formy z chladničky a plníme pralinky. Plnku si dáme do cukrárskych vreciek, z ktorých sa to plní veľmi ľahko. Pralinky sa plnia maximálne do 3/4, musí zostať dostatok miesta na čokoládu, ktorá pralinky uzatvorí. Po naplnení škrupiniek vložíme formu znovu späť aspoň na 10 – 15 minút do chladničky, nech sa všetko zjednotí. Ak nám pri plnení zostali špičky z plnky alebo sme priehlbinku veľmi naplnili, tak ešte môžeme prstom jemne potlačiť plnku.

 

Uzatvorenie:

Po stuhnutí plnky môžeme pralinky uzatvárať. Zohrejeme si zvyšnú čokoládu, ktorá nám zostala. Na formu opäť vylejeme dostatočné množstvo čokolády (robíme to nad táckou, aby sme ľahko zachytili čokoládu, ktorá kvapká mimo). Špachtličkou si čokoládu zarovnáme a formu očistíme. Dbáme na to, aby každá dierka bola dostatočne vyplnená. Vložíme do chladničky.

 

Dobrú chuť!

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi