Žijeme v dobe, ktorú nazývame hektickou a veľmi rýchlou. V dobe, ktorá na nás kladie čoraz väčšie nároky a núti k väčším výkonom. A aj keď sa snažíme držať vo forme, zdravo sa stravovať, cvičiť a efektívne využívať svoj čas, sem-tam sa zasekneme v kolobehu povinností. Bolestiam hlavy, únave, tráviacim ťažkostiam neprikladáme žiadnu vážnosť, veď to časom prejde. Ale ak sa chcete udržať vo forme, nie je na škodu otestovať svoje zdravie. Či už vás trápia akékoľvek zdravotné problémy, ktoré pretrvávajú a ktorých príčinu neviete sami odhaliť, obráťte sa na lekára. Ak nemáte čas, pomôcť vám môžu aj laboratórne vyšetrenia na vlastnú žiadosť.

 

Z praktických balíčkov laboratórnych vyšetrení si vyberie každý

Alergie a intolerancie, prevencia chorôb, životný štýl, zdravie muža a ženy. Aj na to sú už zamerané laboratórne vyšetrenia, ktoré dokážu odhaliť množstvo skrytých chorôb. Absolvovať ich môžete v odberových centrách laboratórií Medirex vo vami zvolenom čase.

Každá z kategórií obsahuje balíčky laboratórnych vyšetrení s presným popisom. V kategórií Alergie a intolerancie nájdete vyšetrenie laktózovej a fruktózovej intolerancie, histamínovej intolerancie, potravinovej intolerancie, celiakie či skríningové vyšetrenie pri podozrení na potravinovú alergiu. Kategória Prevencia chorôb zahŕňa základné vyšetrenia pre každého, časté civilizačné ochorenia či balíčky cukrovka, bolesti kĺbov, anémia. V skupine Zdravie mužaZdravie ženy sú na výber vyšetrenia zamerané na špecifické potreby oboch pohlaví. Súčasťou balíčka pre muža, okrem základných vyšetrení, je aj stanovanie PSA, ktorý sa považuje za skríningový marker ochorení prostaty. Pre ženy je k dispozícii vyšetrenie hormonálneho profilu alebo pri užívaní antikoncepcie kontrola pečeňových enzýmov. Kategória Životný štýl je určená pre športovcov, manažérov či všetkých, ktorým záleží na kvalitnej a vyváženej strave. Ak s výberom predsa len potrebujete pomôcť, môžete využiť možnosť konzultácie s laboratórnym lekárom.

Zaujala vás táto téma? Viac vám o nej prezradí vo videu medicínska riaditeľka laboratórií na Slovensku, doktorka Elena Tibenská: https://www.ta3.com/clanok/1168028/studio-ta3-doktorka-e-tibenska-o-laboratornych-vysetreniach.html

Balíčky laboratórnych vyšetrení nájdete na webovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi