Pravdu povediac, nevedela som celkom dobre, čo ma čaká. Poukážku na masáž hlavy som dostala ako darček. Nosila som ju v kabelke tri mesiace, kým som sa konečne objednala. Vyšlo to tak, že nakoniec som tam šla po naozaj ťažkom týždni, keď mi stuhnuté svaly pripomínali, že som počas predchádzajúcich dní príliš dlho vysedávala v rovnakej pozícii pred obrazovkou počítača a moje telo aj duša priam volali po relaxe. Priznám sa, chvíľu som premýšľala o tom, či neukecám masérku, aby mi namiesto objednanej masáži hlavy urobila masáž chrbta. Bola som totiž presvedčená, že masáž hlavy je len taká „príjemnosť“, ale môjmu ubolenému telu až tak nepomôže. Ako veľmi som sa mýlila!

 

UVOĽŇUJE NAPÄTIE

Prvé, čo ma prekvapilo, bolo to, že masérka ma požiadala, aby som si ľahla na chrbát. Myslela som si, že masáž hlavy sa robí len v sede. Táto nie.

Najskôr mi masérka masírovala tvár, pričom najviac sa sústredila na oblasť čela a spánkov. Potom prešla na líca, čeľuste a bradu. Bolo to podobné ako masáž tváre u kozmetičky, len masérka postupovala pomalšie a stláčala niektoré reflexné body.

Po masáži tváre prešla na krk a šiju. Jemným tlakom pouvoľňovala krčné svaly, pohybom hlavy a špeciálnymi hmatmi zase niektoré blokády. Využívala krúživé pohyby, štipkanie, jemný ťah a stláčala niektoré reflexné body, po čom som pocítila absolútne uvoľnenie napätia. Stále som ležala na chrbte, hlavu som mala položenú v jej dlaniach a masírovala mi zátylok. Nakoniec mi kompletne pomasírovala temeno a vrch hlavy tak, ako keď vám kaderníčka šampónuje hlavu.

ABSOLÚTNA ĽAHKOSŤ

Uvedomila som si, že keď som tam šla, mala som stuhnutý krk a ramená. Keď som odchádzala, cítila som absolútne uvoľnenie a ľahkosť. Zrazu ma pri otáčaní nebolela hlava, necítila som šijové svalstvo. Odplavil sa stres a stuhnutosť. Pomohlo to aj mojej krčnej chrbtici.

Antistresová masáž hlavy vás skutočne zbaví stresu a napätia. Uvoľní stuhnuté svaly, odplaví únavu a pocit podráždenia. Odporúča sa aj pri bolestiach hlavy a migrénach, ako aj pri depresívnych náladách či pocitoch úzkosti. Maséri sľubujú aj zlepšenie koncentrácie, keďže sa pri nej lepšie okysličí mozog.

Pravidelná masáž pomáha aj kvalite a rastu vlasov. Podporuje totiž prekrvenie folikulov, čím sa vlasové korienky lepšie zásobujú živinami, ktoré sú potrebné pre rast zdravých vlasov. Ak si vlasovú masáž doprajete častejšie, vaše vlasy vraj budú zároveň hustejšie a lesklejšie.

Masérka používala len trošku oleja na končeky svojich prstov. Keď skončila, príjemne ma prekvapilo aj to, že som nemala pocit zamastených ulepených vlasov a v pohode som rovno od nej išla s kamarátkou do kaviarne.

 

Kedy sa vybrať na masáž hlavy?

  • Keď vás trápi dlhodobý stres a potrebujete vypnúť.
  • Keď potrebujete načerpať energiu pred náročným dňom.
  • Keď máte ťažkosti s krčnou chrbticou.
  • Keď vás trápia bolesti hlavy, prípadne migrény.
  • Keď sa potrebujete upokojiť.
  • Keď vás trápi nespavosť.
  • Keď chcete podporiť rast vlasov.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.