Baťovu Utópiu stavali Kotěra, Krafík, Gahura, Lorenc, žasol nad ňou Le Corbusier, architektonické meno prvého formátu. Prezrite si Baťov mrakodrap, Veľké kino, obchodný dom a tržnicu, Dom umenia a vilovú štvrť Letná. K dispozícii je niekoľko aplikácií do mibilných telefónov, ktoré vás prevedú mestom, alebo si objednajte prechádzku so sprievodcom. Ojedinelú technickú pamiatku Baťov kanál sa podarilo opäť sprevádzkovať, tentoraz už len na turistické účely. Jeho dĺžka z Otrokovíc do Skalice je 53 kilometrov. Môžete ho prejsť buď na lodi, alebo aj na bicykli, pretože okolo celého kanála vedia cyklochodník dlhý 80 kilometrov. Spôsob cesty môžete aj kombinovať – časť na bicykli, časť loďou.

Baťove domčeky

Pre svojich robotníkov dal Baťa postaviť v okolí svojich závodov hneď niekoľko kolónií rodinných domčekov podľa vzorov odpozeraných zo Spojených štátov. Takzvané baťovské domčeky boli pôvodne stavané len na 30 rokov, štandardy bývania však spĺňajú dodnes.

Baťov mrakodrap

Riaditeľstvo Baťových závodov bolo funkčne premyslené rovnako dokonalo ako továrne. Dnešné sídlo krajského úradu priťahuje pozornosť návštevníkov,ktorí obdivujú Baťovu pojazdnú kanceláriu alebo nádherný výhľad zo strechy.

Múzeum obuvi

To najdôležitejšie o histórii značky Baťa sa dozviete v múzeu obuvi, ktoré atraktívnou formou predstavuje hodnoty a princípy, ktoré stáli za úspechom firmy a rozkvetom mesta.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.