Kvôli vzťahom

Áno, mať partnera, ktorý si dokáže zachovať nadhľad a neuráža sa pri každej príležitosti, je životnou výhrou. S takýmto človekom môžete pokojne odísť na koniec sveta, pretože ste v dobrých rukách. Nezabudnite, harmonické vzťahy predlžujú život!

 

Kvôli kariére

Ten, kto sa ženie za úspechom a kariérou, väčšinou nevzbudzuje sympatie, navyše, sám seba ohrozuje stresom. Keď však prácu dokážete povýšiť na svoje hobby a takto k nej pristupujete, vyhrali ste. Hravosť je tiež spôsob, ako od seba odohnať stres po náročnom dni. Pri tanci, spievaní, behaní a ďalších aktivitách, ktoré vás bavia, telo produkuje endorfíny.

 

Kvôli mozgu

Hra podporuje kreativitu. Takto zamestnaný mozog nezlenivie, udržiava si kondíciu, rozširuje hranice svojich možností. Keď ho nechávate pridlho napospas stereotypu, nudí sa. Aktívny mozog je výbornou prevenciou depresií, stareckej demencie, Alzheimerovej choroby.

 

Kvôli kreativite

Aj veci, ktoré pôsobia nudne, možno zmeniť na mimoriadne kreatívnu záležitosť. Keď do každodenného upratovania, varenia či učenia sa s deťmi zapojíte kreativitu a pojmete ich hravo, možno sa nezaradia medzi najobľúbenejšie aktivity, ale určite sa stanú znesiteľnejšími.

Kvôli radosti zo života

Korením života sú drobné radosti. A hraví ľudia si ich zdroj dokážu nájsť a dopriať každý deň. Nezaoberajú sa tým, čo si o nich myslia iní, ale intenzívne žijú svoj jedinečný život. Spokojnosť a pozitívna energia, ktorá z nich vyžaruje, sa odráža nielen na ich vzhľade a zdraví, ale prenášajú ich aj na okolie.

Kvôli kvalitnejším sexuálnym zážitkom

Hravosť = uvoľnenosť. Čím ste pri milovaní uvoľnenejší, tým viac si ho užijete. Kvalitný sex je zdrojom endorfínov a energie, zaháňa stres, upokojuje, je liekom na nespavosť. Návodov, ako si spestriť intímne chvíle, je dosť, stačí odložiť zábrany.

 

Ako na to?

  • Už len cesta do práce môže byť dobrodružstvom. Auto nechajte doma, nastúpte radšej do autobusu, električky, vlaku. Počúvajte ľudí, vnímajte ich, prihovorte sa spolucestujúcemu, ktorý je vám sympatický a zistíte, koľko zaujímavých inšpirácií naberiete.
  • Zmysel pre hru podporujú domáci maznáčikovia.
  • Zorganizujte pre priateľov tematický večierok. Prezlečte sa do masiek, kostýmov alebo zvoľte štýlové posedenie napríklad na ázijský spôsob, čomu prispôsobíte stolovanie, jedlo, nápoje, hudbu.
  • Nevyčerpateľným zdrojom hravosti sú deti, nechajte sa vtiahnuť do ich sveta fantázie a hier. Naplánujte výlet s hľadaním pokladu či nočnú expedíciu za tajomstvami lesa.
  • Nebojte sa nových vecí, prijímajte nové výzvy.
  • A najmä, všetko robte spontánne. Hra, ktorú budete brať vážne či pri ktorej sami seba budete brať vážne, prestáva byť hrou.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.