S manželom sme nikdy veľmi neplánovali zisťovať pohlavie bábätka. Ku šťastiu nám to nechýbalo, a tak sme vždy počkali približne do piateho až siedmeho mesiaca tehotenstva a potom sme jednoducho išli na ultrazvuk. Nie je síce stopercentne presný, ale nám to vtedy neprekážalo. Prešlo niekoľko rokov a my máme tri krásne a zdravé deti – dve dievčatká a chlapčeka. Keď sme sa neskôr dozvedeli, že čakáme štvrté dieťa, veľmi sme sa potešili. Pôvodne sme opäť chceli počkať na ultrazvuk, no po niekoľkých rozhovoroch s manželom sme si uvedomili, že máme po troch deťoch príliš veľa vecí, ktoré začínajú byť trochu na ťarchu. Spoločne sme sa teda rozhodli, že tentokrát si pohlavie dieťatka dáme zistiť skôr, a zároveň sme si chceli byť istí, či to bude chlapček alebo dievčatko. Mohli sme si tak nechať len to, čo potrebujeme a ostatné veci jednoducho vyradiť a posunúť ďalej. Bolo to pre nás praktickejšie a zjednodušilo nám to situáciu.

Už dávnejšie sme počuli o BabyGen testoch, ktoré vraj vedia zistiť pohlavie dieťatka už od 10. týždňa, čiže skôr než to dokáže ultrazvuk. Informovali sme sa teda u môjho gynekológa, ktorý hneď vedel, o čo ide a objasnil nám priebeh testov.

Vysvetlil nám, že BabyGen je genetický test, a že prebieha ako klasický odber krvi, takže je úplne bezpečný a bezbolestný. V ambulancii mi vzali vzorku krvi a odoslali ju na analýzu. Výsledky prišli už po piatich dňoch, takže sme na ne nemuseli ani dlho čakať. Vďaka tomuto testu sme sa mohli lepšie a pragmatickejšie pripraviť na príchod dieťatka a hlavne si vopred usporiadať oblečenie a potrebné veci. Nasledujúce týždne, keď už mi pomaly ubúdajú sily, môžeme prežiť v pokojnejšom tempe, a len čakať na príchod nášho bábätka.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi