Môj gynekológ mi vysvetlil, že LBC cytológia je modernou, pomerne novou a hlavne spoľahlivou metódou cytologického vyšetrenia buniek krčka maternice, ktoré absolvujem v rámci preventívnej prehliadky u neho v ambulancii. Vďaka LBC je totiž možné odhaliť aj najmenšie predrakovinové zmeny, a to až so 4-krát vyššou presnosťou v porovnaní s klasickou cytológiou.

LBC ma nikdy ne(s)klamala

Napriek tomu, že si toto vyšetrenie v plnej výške hradím sama, určite v tom nevidím žiaden problém a určite ho znova využijem. Dôvodom je najmä istota kvalitného a neskresleného výsledku. Ide o svetovú špičku v kvalite cytologickej diagnostiky. Vyšetrenie je bezbolestné, presné a výsledok viem už do niekoľkých dní. Aj to je dôvod, prečo som sa pre LBC vyšetrenie rozhodla. A nie raz. Ale už 3 roky za sebou. A viete čo? Rozhodnem sa preň znova. Každý rok. Prečo? Pretože pre mňa je to tá najlepšia voľba.

Uvedomujem si hodnotu zdravia

V mojom živote nerada nechávam veci na náhodu. A už vôbec nie moje zdravie. LBC cytológia je jednoducho tá správna investícia do môjho ženského zdravia. Pretože ako sa hovorí, najväčším bohatstvom je zdravie a je len na nás, ako ho zveľaďujeme, deň čo deň. Keď viete, že na vás doma čaká váš partner a deti, máte svoje zázemie v práci, skvelých priateľov, záľuby, žijete svoj život s radosťou z každého dňa, potom máte prirodzene pocit zodpovednosti, za seba, za svoje zdravie a za to, že vás vaši najbližší potrebujú.

Zachráni nás cytológia

Je smutné, že ročne na rakovinu krčka maternice zomrie na Slovensku viac ako 200 žien. Hovoriť o prevencii tohto zákerného ochorenia je podľa mňa veľmi dôležité. Kvalitná diagnostika a včasné odhalenie ranných štádií onkologického ochorenia vďaka LBC cytológii nám môže zachrániť život, zachytiť problém včas, kým nie je neskoro a dáva takmer 100 % šancu na úspešnú liečbu.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

PharmDr. Veronika Kmeťková
Všetky články autora
Vyštudovala odbor farmácia na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. V roku 2015 absolvovala rigoróznu skúšku z oblasti lekárenstvo a sociálna farmácia a je študentkou doktorandského štúdia na Farmaceutickej fakulte Veterinárnej a farmaceutickej univerzite Brno v odbore bezpečnosť a kvalita liečiv. Po ukončení štúdia farmácie začala pracovať ako odborný asistent na katedre farmaceutickej technológie UVLF v Košiciach a aj ako farmaceut v lekárni. Od júna 2018 je ambasádorkou projektu Ženské veci na stránke Modrý koník.