Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici sa v roku 2016 definitívne vrátil na hotelovú mapu, na ktorej chýbal celé štvrťstoročie. V histórii mal pritom dôležité poslanie. Bol prvým svojho druhu vo Vysokých Tatrách a na dlhé roky nastavil štandardy luxusného ubytovania v regióne. Čo sa skrýva za historickými klenbami tohto prvotriedneho skvostu?

Prvotriedne služby

Súčasťou historických priestorov Hotela Lomnica sa stala aj Galéria Lomnica, v ktorej máte príležitosť nasať kus histórie, umenia a tradície, a to nielen tatranskej. Nájdete v ňom vyše 400 originálnych umeleckých diel, ktoré sa nachádzajú doslova v každom kúte hotela. Zaujímavosťou je, že vstup do galérie je voľný, a to platí aj v prípade neubytovaných hostí. Na chodbách či v izbách môžete pookriať na duchu pri pohľade na diela mnohých autorov. Pokiaľ túžite po harmónii tela a mysle, dokonalý relax a pocit blaženosti si môžete dosýta užiť v hotelovom wellness centre alebo v beauty centre, ktoré ponúkajú širokú paletu procedúr. U Prvej dámy Tatier zároveň nájdete aj skutočne bohatú zbierku historických štvorkolesových vozidiel, na ktorých sa môžete previezť za symbolický poplatok. Hotel sa nesie v duchu Habsburgovcov, a tak bežne môžete natrafiť nielen na názvy apartmánov pomenovaných po slávnych panovníkoch, ale aj na reštaurácie, ktoré nesú príznačné názvy ako Franz Josef či Sissi.

Reštaurácia Sissi

Fine Dining si u Prvej dámy Tatier našiel čestné miesto, a to nielen pre gastronomický rukopis Tomáša Levýho, šéfkuchára Reštaurácie Sissi. Do Tatranskej Lomnice totiž začalo jazdiť čoraz viac nadšencov zážitkovej gastronómie, pre ktorých sa degustačná večera v Hoteli Lomnica stala doslova vyhľadávanou atrakciou v širokom okolí Vysokých Tatier. Hlavným signifikantnom Reštaurácie Sissi je moderné, miestami puristické vyhotovenie jedál s dotykom tradície. Súčasný estetický vizuál chodov odráža autonómiu a fundované skúsenosti šéfkuchára, pôvodom z českých Krkonôš.

Franz Josef

Reštaurácia Franz Josef nesie v sebe prívlastky ako živelnosť, tradícia a autentickosť tvorby. Kuchyňa a nápaditosť šéfkuchára a jeho tímu sa odráža v jednotlivých pokrmoch. Lesné huby, bylinky, jedlé kvety z lokality Vysokých Tatier či čerstvé suroviny a ingrediencie. To všetko sú základné piliere pri koncipovaní sezónneho menu. Pri tvorbe à la carte menu sa profesionálny tím kuchárov inšpiroval dávnymi časmi monarchie. Dopriať si môžete čerstvé ryby od lokálnych dodávateľov, poctivý vývar, domáce cestoviny či tradičné dezerty.

Kongresové priestory plné príležitostí

Hotel Lomnica je ideálnym miestom na stretnutia pri akejkoľvek pracovnej či rodinnej príležitosti – od firemných konferencií a workshopov až po oslavy či teambuildingy. K dispozícii máte na výber hneď niekoľko konferenčných sál, ale aj menších miestností s bohatým technickým vybavením. Použiť môžete flipchart, plátno, whiteboard, projektory a televízory, notebooky, tlačiarne, ozvučenie, bezdrôtové mikrofóny, Wi-Fi, tlmočníka a pódium. Vaše stretnutia a kreatívne schopnosti podporia veľkorysé kongresové sály (77 m²), no aj decentné minisalóniky s rozlohou 4 m² nesúce jedinečnú atmosféru, ktorú dotvárajú dizajnové umelecké diela.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi