Tri recepty, pokora a chuť prekročiť svoje limity. Aj v takomto duchu sa niesla Matúšova premiéra v Dámskom klube, ktorá bola súčasťou živého vysielania. Hoci nám šéfcukrár prezradil, že mal spočiatku malú trému, jeho profesionalita dokázala zaplátať akékoľvek  pocitové nedostatky. No koniec koncov, ako zhodnotil svoju televíznu skúsenosť, vám už prezradí on sám. „Keď som sa dozvedel, že idem do Dámskeho klubu, veľmi som sa z toho tešil. Ako sa však blížil termín premiéry, tréma u mňa gradovala. Najväčšie obavy som mal zo živého vysielania. Nebolo mi všetko jedno. Premýšľal som len nad tým, aby som náhodou nespravil rečový brbt. Keďže som veselá kopa, tiež som sa obával, aby som sa znenazdajky nezačal na niečom smiať (úsmev). Veľmi veľa myšlienok mi v ten deň preletelo hlavou,“ povedal skromne Matúš, ktorý však svoju premiéru zvládol bravúrne. Keďže v Dámskom klube schytal energickú moderátorskú dvojku Ivetu Malachovskú a Soňu Müllerovú, o zábavu bolo naozaj postarané. „Keď sa začalo vysielanie, tréma zo mňa opadla a išlo to úplne samo, a to aj vďaka skvelým moderátorkám. Zvládol som to a myslím si, že to bola pre mňa veľká skúsenosť. Som hrdý na to, že môžem byť súčasťou tímu Hotela Lomnica,“ dodal na záver. Sympatický Reľovský pripravil dezerty ako makovú tortu, čokoládovú variáciu a citrónový meringue, na ktorých si v závere relácie pochutil dokonca celý štáb. Na Matúša v tejto chvíli čaká už v poradí druhá účasť v relácii Dámsky klub, kde tentokrát pripraví lahodné krémeše. Tak mu spoločne držme palce!

Matúšove recepty z relácie Dámsky klub

Maková torta

zdroj: kavickari.sk

 

16 porcií, torta s priemerom 28 cm

Cesto:
7 vajec
140 g kryštálového cukru
140 g mletého maku
Postup:
Bielky vyšľaháme s cukrom na tuhý sneh. Pridáme žĺtky a mletý mak. Vylejeme do formy. Pečieme pri teplote 190 stupňov cca 21 minút.

Plnka:
300 g mletého maku
300 ml mlieka
250 g masla
250 g práškového cukru
0,5 dl rumu
Postup:
Mletý mak zalejeme prevareným mliekom a necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme s cukrom a potom pridáme do vychladnutého maku. Nakoniec pridáme trocha rumu. Upečenú tortu prekrojíme na polovicu a naplníme krémom. Dozdobíme čokoládou.

 

Citrónový meringue

zdroj: kavickari.sk

 

16 porcií , torta s priemerom 28 cm

Linecké cesto:
250 g hladkej múky
90 g práškového cukru
150 g masla
1 vajce
Postup:
Všetky suroviny spolu zmiešame na hladké cesto, ktoré necháme cca hodinu odpočinúť v chladničke. Vyvaľkáme do a vložíme do vymastenej tortovej formy tak, aby bolo aj po bokoch stien formy. Predpečieme v rúre pri 180 stupňoch cca 5 minút.

Citrónová náplň:
7 vajec
300 g kryštálový cukor
2 citróny (kôru aj šťavu)
300 ml smotany
Postup:
Vajcia, cukor a smotanu miešame vo vodnom kúpeli, kým nedosiahne 60 stupňov Celzia. Pridáme kôru a šťavu z citrónov. Vylejeme na predpečené linecké cesto a pečieme pri 175 stupňoch cca 15 minút. Malý tip: ak potrasieme plechom a celá hmota je ako nadýchaná pena, tak je náplň hotová. Vychladnutý koláč si nakrájame na 16 kúskov, na ktoré striekame bielka.

Bielka:
4 bielka
150 g kryštálového cukru do bielok
150 g kryštálového cukru
50 g vody
Postup:
Bielka s cukrom šľaháme na tuhý sneh. Cukor s vodou varíme na 95 stupňov a vlejeme za stáleho miešania do tuhého snehu. Necháme šľahať ešte asi 5 minút. Striekame cukrárenským vrecúškom na nakrájaný koláč. Nakoniec bielka jemne opálime opaľovacou pištoľou na crème brûlé a ozdobíme.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi