Najrozšírenejším onkologickým ochorením u žien je rakovina prsníka. Na túto formu rakoviny ročne na Slovensku ochorie približne 2400 žien a je zaznamenaných viac ako 700 úmrtí. Druhým najrozšírenejším ochorením je rakovina krčka maternice. Lekári ročne zaznamenajú na Slovensku takmer 600 nových prípadov a vyše 200 žien v produktívnom veku tejto zákernej forme rakoviny podľahne. Tieto čísla nie sú vymyslené, ale získané zo štatistických údajov národného centra pre zdravotnícke informácie – Incidencia zhubných nádorov v SR. Za každým týmto číslom je ľudský život a jeho skutočný, neľahký príbeh.

Nájdime si čas na preventívnu gynekologickú prehliadku aj napriek svojim každodenným povinnostiam. 

Vďaka LBC cytológii, ktorá je v súčasnosti považovaná za najmodernejšiu a najpresnejšiu metódu na svete, je možné zachytiť bunky v najskoršom predrakovinovom štádiu. Dokonca u LBC cytológie je záchytnosť rakoviny krčka maternice až 4-krát vyššia oproti „klasickej“ cytológii.

Dôležité rozdiely

Pri cytologickom vyšetrení si rozdiel medzi klasickou cytológiou a LBC samy nevšimnete. Zato v laboratóriu ho pocítia ako zásadný, keďže sa vaše bunky v roztoku z LBC budú skúmať omnoho jednoduchšie. Pri vyhodnocovaní vzorky pomáha cytológovi počítačom riadený automatický mikroskop, ktorý sa pri identifikácii podozrivých buniek nemýli. Keď vám po oznámení výsledku váš gynekológ povie, že ste v poriadku, môžete sa na výsledok LBC s istotou spoľahnúť a byť pokojné.

Viac informácií o LBC cytológii je dostupných na http://www.zenskeveci.com/cytologia/zachrani-ta-cytologia

Neprehliadnite! Súťaž o 3x LBC set.
Chcem vedieť viac
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi