Počuli ste už o hormonálnej jogovej terapii? Autorkou zostavy cvikov je Brazílčanka Dinah Rodrigues, ktorá ich vyvíjala a testovala dlhých dvadsať rokov. Ako základ jej poslúžili jogové asány (pozície), ktoré doplnila o tibetskú cirkuláciu energie zlepšujúcu činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním.

Zostava obsahuje dychové cvičenia, ktoré pomáhajú odbúrať stres, únavu a upokojujú. Ženy, ktoré hormonálnu jogu vyskúšali, tvrdia, že už po troch mesiacoch pravidelné cvičenia na seba zbadali prvé výsledky. Uvádza sa, že hormonálna joga má široké spektrum účinkov, pomáha pri problémoch s rozhádzanou hormonálnou hladinou a aj pri predčasnej menopauze a to tak, že zmierňuje návaly, problémy so spánkom, zmeny nálad aj pocity paniky, tíši migrény a stres. Vďaka špeciálnym cvikom, ktoré sa zameriavajú na celé telo, môžete zlepšiť tiež svoje problémy s inkontinenciou, vypadávaním vlasov, suchou pleťou, zníženou schopnosťou sústrediť sa a s krátkodobou pamäťou.

Tak, ako akákoľvek iná fyzická aktivita, aj hormonálna joga je dobrou prevenciou osteoporózy, podporuje libido a zmierňuje vaginálnu suchosť. Pri tomto cvičení síce nezískate svaly ako z posilňovne, zato si zlepšíte držanie tela, získate pružnosť, ohybnosť, zvýšenie svoje sebavedomie a pocit ženskosti.

Pravidelný pohyb je zdrojom endorfínov, ktoré pomáhajú zvládnuť depresívne nálady. Cviky zvládnu aj začiatočníčky a po absolvovaní niektorého z kurzov zameraných na hormonálnu jogu môžete pokračovať doma.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.