Artritída

Celých 75 % pacientov trpiacich artritídou predstavujú ženy. Postihnutá je každá stá žena. Toto riziko sa dá znížiť nepitím alkoholu. Aj jedno pivo denne je veľa. Rovnako dôležité je nefajčiť a dostatočne sa hýbať.

 

Zápal ramien

Takmer každý desiaty človek trpí bolesťami vyvolanými kalkareóznou tendinitídou ramena, a 70 % z toho počtu tvoria ženy. Možno je to preto, že ich šľachy sú horšie prekrvené. Riziko vzniku sa dá znížiť každodenným gymnastickým cvičením, pri ktorom sa prekrvuje svalstvo šije a horných končatín.

Žily

Každá piata žena trpí chronickým žilovým ochorením. U kŕčových žíl je podiel ženských pacientok až 75 %. Riziko sa dá znížiť adekvátnou pohybovou aktivitou, čo najmenej času stráviť sedením alebo státím na jednom mieste.

 

Osteoporóza

V Európe 80 % pacientov s touto diagnózou predstavujú ženy. Aby kostná hmota neredla, je nutné dodávať telu 1 000 mg vápnika denne. Tuhosť kostí podporujú aj silové cvičenia v posilňovni. Okrem toho je nutné vyhýbať sa jedlám a nápojom, ktoré obsahujú fosfor (napríklad cola).

 

Inkontinencia

Ženy tvoria asi 80 % prípadov postihnutých únikom moču, pretože majú slabšie svaly panvového dna. Prevenciou sú cvičenia na ich posilnenie, najlepšie pod odborným dohľadom trénera alebo lekára.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.