Prvé tropické dni už máme za sebou. Čo robiť, aby neuškodili našej kráse?

DETOXIKUJTE

Voda je skvelá nielen pre hydratáciu pleti, ale aj pre jej detoxikáciu. Preto veľa pite a netrápte sa, keď sa viac potíte. Dobrá správa je, že odpadové látky, ktoré sa v tele zhromažďujú a spôsobujú aj nepekný vzhľad pleti, vrátane akné, idú ľahšie z tela von. Okrem čistej vody si môžete dopriať aj ovocné šťavy, kokosovú vodu či zelený čaj. Ten obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pôsobia protizápalovo, pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a v neposlednom rade prispievajú k rýchlejšiemu metabolizmu, a teda nám pomáhajú chudnúť.

DOPRAJTE SI MELÓN A UHORKY

Sú plné vody a preto prospievajú aj našej pleti a postave. Pozor si dajte na slané pochutiny, pretože soľ prispieva k odvodňovaniu. Toto obdobie je výborné v tom, že na trhu je nepreberné množstvo zdravých lahôdok – napríklad zelená zelenina pomáha zlepšiť imunitu a znižuje stres. Preto jedzte teraz viac zeleniny a ovocia na úkor mäsa. Mäso sa ťažšie trávi, čo môže mať za následok nielen nepríjemne nafúknuté bruško v plavkách, ale aj vyrážky na tvári.

 

OLEJU SA VYHNITE

Zvlhčujte pokožku tváre a celého tela aj zvonka. V lete voľte ľahšie krémy na báze vody, obmedzte tie na báze oleja. Najlepšie je, keď sa ponatierate v okamihu, keď vyjdete zo sprchy a telo je ešte vlhké.

 

TONIZUJTE

Viete, čo je tonizácia pleti a kedy siahnuť po pleťovej vode, ktorá vám ju zabezpečí? Ide o to, aby sa odstránili zvyšky čistiaceho prípravku, uzavreli póry a pleti sa navrátilo prirodzené pH. To sa robí pomocou tonizačných prípravkov, či už sú to lotiá alebo pleťové vody. V lete môžete vyskúšať tonizačnú ružovú vodu – stačí ju nastriekať na pleť, nechať chvíľu pôsobiť a zvyšok môžete zotrieť vatovým tampónom.

 

Reakcie na slnko

Keď idete na slnko, dajte pozor na možné alergické reakcie na koži. So slnkom reagujú mnohé lieky – preto ak niečo užívate, prečítajte si príbalový leták. Niektoré zložky parfumov tiež môžu zreagovať so slnečným žiarením a vytvoriť na pokožke nepekné fľaky, rovnako ako aj esenciálne oleje, najmä citrusové. Ale pozor si dajte aj na to, čo pred slnením zjete. Napríklad figy tiež prispievajú k tomu, že môžete mať kožnú reakciu na slniečko, ktorá sa prejavuje nepeknými svrbivými červenými vyrážkami.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.