1. Štartujte pomaly

Ak ste sa športu dlhé mesiace vyhýbali, musíte si uvedomiť, že priveľa športovania na nezvyknuté telo nie je najvhodnejšia stratégia. Môžete si presiliť svaly alebo spôsobiť aj drobnú komplikáciu. Vyberte si šport, ktorý vás baví, a prvé pohybové aktivity absolvujte pod dohľadom odborníka. Ani jednoduché behanie nie je také primitívne, ako sa môže javiť. Poraďte sa s trénerom, ktorý vám odporučí vhodnú obuv, oblečenie a naučí vás správne behať.

  1. Rýchla chôdza

Na naštartovanie kondície aj zhodenie pár kilogramov vám pomôže rýchla chôdza. Stačí, keď si odopriete krátku jazdu autobusom alebo výťahom a všetko zvládnete po svojich. Trikrát týždenne si doprajte rezkú prechádzku. Ak sa vám podarí kráčať rýchlosťou 4 km za hodinu, spálite až 600 kJ.

  1. Tanec + fitnes = zumba

Ak chcete zbierať kondičku a užiť si pritom zábavu a ešte navyše milujete tanec, vyskúšajte zumbu. Tento šport spája latinskoamerické tanečné a aeróbne prvky. Princípom cvičenia je striedanie svižnejších a pomalších častí tak, aby sa naštartoval metabolizmus a telo spálilo čo najviac energie.

  1. Hurá na korčule

Športujte spolu s kamoškou. Jednou z možností, ako šport povýšiť na príjemnú spoločenskú aktivitu, je ísť si zajazdiť s kamoškami na kolieskových korčuliach. Za tridsať minút intenzívneho korčuľovania spálite až 1 900 kJ.

  1. Extra silná power joga

Kondíciu si môžete zlepšovať aj pomocou power yogy hot. Natiahnete, spevníte a prečistíte si telo a navyše sa ešte zbavíte stresu, ktorý ste si priniesli napríklad z práce. Cvičenie power yogy hot prebieha vo vyhriatej miestnosti pri teplote 30 až 35 stupňov. Teplo je v tomto prípade podstatné, pretože krásne prehreje telo a zároveň ho aktivuje k lepším výkonom.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.