Vybláznite sa

Vyrazte si s rodinou alebo s priateľmi na lyžovačku, sánkovačku alebo si obujte na nohy korčule a strávte príjemné chvíle na ľade. Vráťte sa späť do detských čias, keď ste si tieto aktivity vedeli užiť naplno. Pri športe sa vylučujú tzv. hormóny šťastia a dobrej nálady (najmä serotonín a endorfíny), ktoré nás prirodzene zbavujú úzkosti a depresie, dodajú nám pocit sebavedomia, pozitívny pohľad na svet, zvyšujú túžbu po sexe a znižujú pocit bolesti.

Ulovte si nové kúsky

Čo si budeme hovoriť, my ženy milujeme nákupy. Už ste absolvovali zimné výpredaje? Ak nie, vyberte si deň dovolenky a vyrazte s kamarátkami za novými úlovkami. Ešte väčším zážitkom je, keď sa vyberiete nakupovať do cudziny a nákupy spojíte aj s ochutnávkou miestnych špecialít, vysedávaním v kaviarňach a prechádzkou po parížskych, londýnskych či viedenských uliciach.

Prihláste sa na kurz

Vedci zistili, že keď si chceme udržať mladosť, treba sa stále učiť niečo nové. A my k tomu dodávame, že to isté platí, aj keď si chceme udržať dobrú náladu. Takže prihláste sa na jazykový kurz alebo kurz maľovania, keramiky či varenia. Nielenže sa niečo naučíte, ale čaká vás aj množstvo nových zážitkov a zoznámite sa s novými ľuďmi. Váš mozog bude zamestnaný príjemnými vecami a nebudete mať čas myslieť na to, že vonku je ešte stále zima. Okrem toho vedci pri jednom z výskumov dokázali, že kreatívne činnosti nás nabíjajú energiou a spájajú sa s pozitívnymi emóciami.

Zalezte s knihou pod deku

Keď obľubujete samotu, najlepším riešením je zapáliť v krbe oheň, vziať dobrú knihu a zaliezť pod deku. Čítanie nás upokojuje, zbavuje nás negatívnych emócií, napätia a stresu. Dokonca mierne znižuje krvný tlak a upokojuje rytmus srdca. Je to najlepšia forma relaxu. Okrem knihy môžete listovať aj v dovolenkových katalógoch a vyberať letnú dovolenku.

Kozmetika či masáž

Choďte si oddýchnuť do kozmetického salónu alebo zájdite na masáž. Zrelaxujete, uvoľníte sa a prospeje to aj vašej pokožke a kráse. Tým sa zvýši vaše sebavedomie a budete sa hneď lepšie cítiť. Navyše pri masáži sa vylučuje hormón lásky tak, ako aj pri inom telesnom kontakte, ako napríklad objímaní a milovaní.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.