Vidíme to už v reklamách na lieky. Muži sa v nich spravidla zvíjajú s trpiteľskými výrazmi, zatiaľ čo ženy ich rezko obskakujú. Teplý čajík so šumivou tabletkou vždy zaberie a na konci je už chlap vytešený od ucha k uchu.

Vynechajme teraz polemiku o tom, ktoré pohlavie je vďaka takým reklamám v horšej škatuľke. Niečo na tých smrteľných mužských soplíkoch skrátka bude. Príliš veľa žien bolo ich svedkyňami. Prečo to tak je?

 

Drsní mäkkí muži

Odpoveď je v psychike. Veľa chlapov má proste sklony k hypochondrii. Nie sú „obdarovaní“ každomesačnými bolesťami, takže aj drobné zvýšenie teploty ich prekvapí oveľa viac. Zaujímavé ale je, že v prípade skutočne vážnych príznakov sa hrajú na supermanov a vyšetreniu u odborníka sa vyhýbajú ako Elán ukončeniu kariéry.

 

Moderné Amazonky

Ženy majú skrátka tendenciu viac zaťať zuby. Nestíhajú sa až tak veľmi sledovať – často majú na pleciach aj chod domácnosti a myslia si, že keď niekde odkväcnú, dom sa zmení na Pezinskú skládku. Klasické apokalyptické scenáre, poznáte to. A skúste mať teplotu, keď si nahovárate, že váš milý bez vás umrie od hladu zavalený odpadkami!

Pravdou ale je, že ani ženám sa s vážnymi chorobami za lekármi nijako extra nechce. No sú svedomitejšie než muži. Opäť za to môžu jemne paranoidné predstavy: kto sa postará o deti/dom/robotu/župu/svet, ak zanedbám liečbu?

Samozrejme sme to s humorom trochu zjednodušili. Kopec Herkulov prechodí chrípku i nádchu (pozor, neodporúča 10/10 lekárov!) so vztýčenou hlavou. A dokonca existujú aj ženy, ktoré ordinácie obchádzajú a radšej do seba kopnú poldeci Sava.

 

Žiadne extrémy

Rozdiely medzi pohlaviami v starostlivosti o zdravie ale vo všeobecnosti existujú, a preto je dôležité, aby sme na seba vzájomne pôsobili. Páni, skúste sa občas prekonať a naliať si čaj samostatne, aj keď teplomer ukazuje smrtonosných 37,1 °C. Dámy, prestaňte si brať na plecia ťarchu celého sveta a keď vám je zle, tak sa proste nechajte vypísať a liečte sa. Možno budete prekvapené, že firma medzitým neskrachuje a váš miláčik vlastne varí veľmi dobre.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi