Prečo sú Dáni šťastní?

  • Vedia sa tešiť z maličkostí.
  • Veľa športujú.
  • Vedia si dokonale vychutnať chvíle pohody s rodinou a s blízkymi. Sú veľmi rodinne založení.
  • Vďaka dobre nastavenému sociálnemu systému sa nemusia báť toho, čo príde zajtra. Môžu tak naplno žiť dnes, bez zbytočných obáv a starostí. Síce platia vyššie dane, ale vedia, že keď budú nezamestnaní alebo chorí, štát sa o nich dobre postará. A majú výbornú zdravotnú starostlivosť.
  • Nepoznajú korupciu. Úplatky im nič nehovoria. Spravodlivosť pre každého a vo všetkom je pre nich základ.
  • Veľmi dôležitá je pre nich príroda, myslia ekologicky a aktívne sa zapájajú do ochrany prírody.
  • Sú prajní, nezávidia iným a veria v rovnoprávnosť.

 

Dánske hygge

Hygge je nielen dánsky, ale aj nórsky výraz pre pohodu, spokojnosť, pocit bezpečia, príjemnú atmosféru, medzičasom sa však stal dánskym fenoménom. Podľa niektorých zdrojov pochádza zo slova „hugge“, čo v preklade znamená „objať“. Iné pramene zase tvrdia, že je prekladom germánskeho „hugyan“, čo znamená „premýšľať, uvažovať“. Hygge je akési umenie šťastie – schopnosť tešiť sa z maličkostí, spríjemňovať si každodenný život. Hygge znamená uvariť si spoločne večeru, jesť ju pri sviečkach a zapíjať pohárom vína. Alebo posadiť sa ku kozubu, zababušiť sa v kresle a čítať si dobrú knihu. Tešiť sa z prírodných doplnkov alebo mäkučkého svetra. Napustiť si vaňu plnú vodu. Hygge je tiež večer strávený s priateľmi alebo hranie sa s deťmi. Jednoducho, chvíle pohody, keď naplno prežívate daný okamih.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.