Dermatológovia môžu, koľko chcú, biť na poplach kvôli nebezpečným dôsledkom nadmerného opaľovania, mnoho ľudí sa stále naháňa za bronzom na pokožke. Ako väčšina posadnutostí, aj nadmerná láska k opaľovaniu sa môže zvrhnúť na závislosť. Hovorí sa jej tanorexia a ľudia, ktorí ňou trpia, majú panický strach zo zblednutia kože. Podľa nich stačí raz vynechať pláž alebo solárium a už sa nebudú nikomu páčiť. Spoznáte ich podľa toho, že sa hodiny slnia na kúpalisku či pláži, alebo dochádzajú do solária ako na hodiny klavíra. A to všetko bez ohľadu na riziká, ktoré nadmerné slnenie prináša. Mnohí tanorektici dokonca pociťujú potrebu sa slniť už pri prebudení.

„Niektorí závislí chodia do solária aj napriek tomu, že sa u nich objavila rakovina kože, kradnú peniaze príbuzným, alebo si dokonca kupujú solárium domov, aby sa mohli opaľovať aj v noci,“ hovorí Joel Hillhouse z univerzity v americkom štáte Tenneesee. Slniť sa v rozumnej miere je v poriadku a prospešné, ale „opekať sa“ celý deň je veľmi nebezpečné.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.