Vápnik

Zistilo sa, že vápnik má ochrannú funkciu pri vzniku rakovinu hrubého čreva a konečníka. Nájdete ho v mlieku a mliečnych produktoch, ale aj v maku.

Cesnak

Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú cesnak, si znižujú riziko rakoviny hrubého čreva a konečníka, ale aj žalúdka a pažeráka.

Vláknina

Potraviny bohaté na vlákninu, najmä cereálie a celozrnné produkty. Doprajte si preto celozrnný chlieb a pečivo, napríklad ovsené vločky.

Ryby a orechy

Ryby a orechy obsahujú vitamín D a sú zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú ochranné pôsobenie.

Ovocie a zelenina

Denne by sme mali zjesť aspoň 5 dávok surovej zeleniny a ovocia. Obsahuj vlákninu a dôležité vitamíny a minerálne látky – vitamín C, E a selén zohrávajú v tomto prípade významnú rolu.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.