Maskovacie manévre

Zapálené pupáčiky, začervenanie pokožky a ďalšie prejavy akné, to všetko sa dá šikovne zamaskovať vhodným krycím mejkapom. Ale, nevhodne zvolený prípravok stav pleti zhorší, preto:

  • vyberajte prípravky, ktoré neupchávajú póry,
  • vyberajte tie, ktoré majú vyššiu kryciu schopnosť, pretože nahrubo nanesený mejkap nielenže pôsobí neesteticky, ale môže zhoršiť problémy,
  • keď sa dá, mejkap nanášajte prstami (samozrejme, umytými), v prípade že používate aplikačné špongie či štetce, pravidelne ich vymieňajte za nové.

Medzi doplnkové terapie, ktoré vám na zmiernenie následkov akné poskytnú odborné dermatologické pracoviská, patrí napríklad plazmaterapia (do pokožky sa injekčne vpichne vlastná krvná plazma) alebo mezoterapia (do pokožky sa injekčne vpichne zmes vitamínov, výživných látok a kyseliny hyalurónovej). Po zhojení akné sa na zmiernenie jazvičiek, jaziev a zhrubnutých častí používa okrem chemického pílingu tiež laserové ošetrenie.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.