Umývanie, sušenie, česanie

Zlý výber šampónu môže narobiť dosť nepríjemností. Aby ste siahli po tom správnom, najprv by ste si mali zistiť, či sú vaše vlasy mastné alebo suché, prípadne či nemáte problém s lupinami. Skúste sa poradiť s vaším kaderníkom, ktorý presne určí, aký máte typ vlasov, a odporučí, aké prípravky na ne používať. Vlasy si češte pomaly a opatrne, aby ste sa vyhli ich zauzľovaniu, rozčesávajte ich po prameňoch. Fénovanie vlasom neškodí, no nikdy si vlasy nefénujte pri vysokej teplote a príliš zblízka. Fén držte od hlavy asi v 20-centimetrovej vzdialenosti.

Nezabudnite na masky

Stále sú však hitom aj rôzne masky, zábaly, prípadne keratínové či rekonštrukčné kúry, ktoré vlasy regenerujú hlavne zvnútra. Tieto kúry pôsobia do hĺbky vlasu a okamžite ho regenerujú. Môžete však siahnuť aj po botoxe do vlasov, ktorý im dodá objem a výživu, zrevitalizuje ich a posilní. Ak chcete svojim vlasom dopriať poriadnu domácu starostlivosť, siahnite po regeneračnej kúre, nechajte ju na hlave pár minút pôsobiť a potom opláchnite.

Prirodzený look

Najnovšie trendy smerujú do prirodzeného looku. Nosia sa vlasy rozpustené, vyfúkané, voľne vejúce, prípadne zapletené do vrkoča či drdola. Základom je, aby účes pôsobil ako urobený narýchlo, dokonca môže z neho aj pár pramienkov trčať.

Naše tipy pre zdravé vlasy:

  • Pred umytím si vlasy rozčešte
  • Používajte len kvalitný kondicionér aj šampón
  • Umyté vlasy nešúchajte uterákom, vodu len vytlačte
  • Na česanie používajte hrebeň so širokými zubami
  • Nefénujete si úplne mokré vlasy
  • Na dlhé vlasy sú lepšie kefy so štetinami nariedko, na krátke nahusto
  • Farba vlasov má dopĺňať odtieň pleti
  • Rozštiepené končeky pravidelne zostrihávajte
  • Na umývanie farbených vlasov používajte špeciálne šampóny
  • Na suché a matné vlasy používajte kvalitné soft-stylingové výrobky

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.