Základom starostlivosti je pravidelné čistenie a opäť hydratácia pleti. Zatiaľ ešte netreba používať krémy s hĺbkovými účinkami, tie prídu na rad o niečo neskôr. Vhodné sú prípravky s AHA kyselinami, ktoré podporujú tvorbu nových buniek. Mastnejšia pokožka potrebuje zmatniť, suchšia zase rozžiariť, aby nepôsobila zvädnuto.

ÁNO

  • Na osvieženie pleti počas dňa začnite používajte termálnu vodu v spreji, tomuto zvyku zostaňte verná aj počas ďalších rokov.
  • Po večernom odlíčení pleť na tvári, krku aj hrudi natrite nočným výživným krémom.
  • Mastnejšia pleť potrebuje fluidum, ktoré stiahne póry a zmatní ju. Naň ešte môžete naniesť BB krém a potom make-up.
  • Dbajte aj o pleť v okolí očí, kde sa objavujú prvé vrásky. Vhodné sú špeciálne séra, ktoré jemne vklepte do pokožky bruškami prstov.

NIE

  • Medzi dvadsiatkou a tridsiatkou sa začínajú tvoriť prvé jemné vrásky, pretože ubúda kolagén a elastín, je však zbytočné používať krémy proti vráskam určené pre zrelú pleť. Vhodnejší je krém s obsahom kolagénu, používajte ho zatiaľ iba na noc.
  • Ani mastnú, hrubšiu pleť nedrhnite nešetrnými pílingovými prípravkami, mohli by ste ju poškodiť.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.