Na obed sme mali mrkvičku!

Aj vaše dieťa nosí na tričkách a košieľkach jedálny lístok zo škôlky alebo zo školy? Často sa ani nemusíme pýtať, čo mali na obed. Fľaky z mrkvového šalátu najskôr prepláchneme v studenej vode a potom operieme vo vlažnej vode so saponátom. Na cviklu platí čpavok a potom mydlo.

 

Fixky na tričku

Ak máte doma malého umelca, nevyhnete sa tomu, aby si občas nepopísal fixkami alebo popisovačmi tričko. Vyčistíte ho čistým liehom alebo saponátom. Zelená je tráva…Vieme to aj podľa toho, že náš malý futbalista chodí domov zásadne so zelenými kolenami. Škvrny vyčistíme čistým liehom, a ak po vypraní celkom nezmiznú, môžeme ich potrieť 3-percentným peroxidom (vyskúšame ho na leme odevu, aby látku príliš neodfarbil) a dôkladne vypláchame.

 

Mami, spadla som!

Blato treba najskôr nechať na odeve vyschnúť. Potom ho dôkladne vykefujeme, prípadne vyčistíme benzínom, potom kefkou namočenou v saponáte a dôkladne preperieme vo vode.

 

Jogurty a zmrzlina

Mlieko, mliečne výrobky a zmrzlinové fľaky neperieme v horúcej vode, lebo obsahujú bielkoviny a tie by sa teplom zrazili, takže škvrnu by sme len ťažko odstránili. Pomôže nám vlažná voda s rozpusteným pracím práškom.

 

Žuvačkové patálie

Našli ste na nohaviciach kúsok prilepenej žuvačky? Priložte na ňu kocku ľadu, mala by sa ľahko odlepiť. Škvrnu potom môžete ešte očistiť acetónom (riedidlom alebo odlakovačom) a nohavice vyperte pracím práškom.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.