Bolesť chrbta najčastejšie trápi ľudí so sedavým zamestnaním a výrazne k nej dokáže prispieť spôsob životného štýlu, zdravotné predispozície, ale aj celkom obyčajné a prirodzené starnutie. Presne tri mesiace potrebujú svaly stabilizujúce stavce na to, aby sa aktivovali a znížilo sa dráždenie nervových štruktúr v oblasti chrbtice a aby náš mozog zmenil, preprogramoval zlé pohybové návyky. Nemyslite si, že ak nič nerobíte, tak chrbtu nedávate poriadne zabrať. Niekedy ho počas dňa bežne preťažujeme až o 275 percent!

Cvičenie je nevyhnutné

Nemyslite si, že počas 90-dňovej starostlivosti o chrbát sa budete váľať doma na pohovke. Takýto „oddych“ poškodenej chrbtici nepomôže, ba naopak, uškodí jej. Cvičenie a všeobecne zdravý pohyb sú teda v ceste za zdravším chrbtom nesmierne dôležité. Nezabudnite sa teda počas dňa niekoľkokrát poriadne ponaťahovať, pocvičte si, poprehýbajte sa. Pre aktívnejšiu formu pohybu zvoľte rýchlu chôdzu, beh alebo jogu.

Nezabúdajte na vitamíny

Na akútnu bolesť chrbta si zvykneme dať analgetiká proti bolesti. Je nutné uvedomiť si, že analgetiká zaberajú len krátkodobo, pričom môžete očakávať, že bolesť chrbta sa vám celkom isto vráti späť. Ak sa chcete bolestí zbaviť dlhodobo, musíte ich vyživovať, čo postupne povedie k ich úplnej regenerácii. Práve k tomu slúžia vitamíny B, predovšetkým B1, B6 a B12, ktoré prináša možnosť rýchlejšieho účinku, a tým aj celkové skrátenie liečby. Dávky vitamínov musia byť vysoké, liečebné a hlavne pravidelné, preto osud svojho chrbta zverte do rúk liekov, ktoré tieto vitamíny obsahujú, nie výživových doplnkov.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.