Studená voda

Keď sa ráno umyjete v studenej vode, pleť sa rozjasní a rozprúdi sa cirkulácia krvi. Pleť bude pôsobiť sviežejšie. Keď chcete ešte „pritvrdiť“, môžete si tvár masírovať ľadovými kockami. Aby to malo požadovaný efekt, ideálne je vydržať aspoň päť minút.

 

Masáž tváre

Aspoň raz za týždeň by ste si mali dopriať kvalitnú masáž tváre s olejčekmi (výborný je arganový, mandľový či kokosový olej). Môžete zájsť do kozmetického salóna, ale rovnako sa môžete naučiť pár jednoduchých ťahov aj z internetu. Masáž tváre pomáha zlepšiť cirkuláciu krvi aj pevnosť pokožky. Pomáha detoxikácii pleti, vďaka čomu sa zmiernia vačky aj tmavé kruhy pod očami. Prispieva k rýchlejšej regenerácii pleti. Čo je dôležité, aktivuje sa produkcia kolagénu a tiež sa uvoľní napätie z tváre a nahromadené negatívne emócie, ktoré sa prejavujú práve vráskami.

 

Tvárová joga

Hovorí sa jej aj tvárová gymnastika a ide v podstate o súbor cvikov (a tiež grimás), ktoré precvičujú svalstvo tváre – striedavo ho napínajú a uvoľňujú. Spevnia sa tak kontúry tváre, odstráni sa dvojitá brada, eliminujú sa vrásky okolo očí, nosa aj úst, celkovo pokožka pôsobí napnutejšie. Odporúča sa denne cvičiť tvárovú jogu 10 až 15 minút.

 

Pohyb

Akýkoľvek pohyb na čerstvom vzduchu prospieva pokožke, pretože sa lepšie prekrví, tak sa ku tkanivám dostane viac kyslíka a tiež vitamínov. Okrem toho pohyb eliminuje stres, ktorý škodí aj našej pokožke. Vedecké výskumy dokázali, že ľudia, ktorí športujú, vyzerajú oveľa mladšie ako ich rovesníci bez pohybovej aktivity.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.