Medirex sa na tomto kongrese predstaví s virtuálnym, na mieru vyrobeným laboratóriom. Jeho návštevníci si budú môcť dať urobiť vybrané vyšetrenia a výsledok dostanú do aplikácie vo svojom mobile. Vo výstavnom stánku poskytnú informácie o širokom portfóliu laboratórnej diagnostiky. Vedci Tomáš Szemes a Gabriel Minárik, autori prvého prenatálneho TRISOMY testu na Slovensku priblížia, čo sa im podarilo dosiahnuť v neinvazívnej genetickej diagnostike.

Samotná oblasť medicíny bude mať na stretnutí dôležité miesto. Bude sa diskutovať o antimikrobiálnej rezistencii, pretože nadmerná spotreba antibiotík spôsobuje odolnosť baktérií proti antibiotikám, čo je celosvetový problém. V centre pozornosti bude aj personalizovaná medicína, o ktorej budú hovoriť aj naši odborníci. Ak má byť totiž liečba pacientov účinná, lekári dávajú do pozornosti fakt, že liečba sa musí stále viac personalizovať.

Digitalizácia a budúcnosť práce – budú spájať už avizované témy, ktoré sú v centre záujmu stretnutia svetových lídrov. Prioritou OECD je zabezpečiť, aby digitalizácia, ktorá zažíva veľký „boom“, bola skutočne pre spoločnosť pozitívna. V tomto kontexte sa bude centrum pozornosti sústreďovať na bezpečnosť elektronických sietí, efektivitu práce, ale i na to, aké zručnosti by mali mať absolventi škôl.

Na fóre OECD sa zúčastní 4 000 účastníkov zo 73 krajín, dovedna viac než 237 prezentujúcich. Aký ohlas zaznamenali laboratóriá Medirex, vám priblížime v ďalšom článku.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi