Menej šampónu je viac

Aby sme mali dokonale umyté vlasy, nepotrebujeme si na ne dávať veľa šampónu. Na to, aby sme si dobre umyli vlasy, dajte do dlane najskôr množstvo zodpovedajúce asi polovici polievkovej lyžice a rozrieďte vodou, potom ešte pridajte ďalšiu asi polovicu polievkovej lyžice a dôkladne nanášajte od korienkov po končeky. Dôležité je vedieť, že rovnako dlho, ako nanášate šampón, ho máte z vlasov aj vymývať. Naopak, ak si na vlasy nanášate kondicionér alebo výživnú masku, neaplikujte prípravky od korienkov, ale až na dĺžku vlasu a na končeky. Po nanesení na dĺžky vlasov ich zľahka rozčešte a nechajte pár minút pôsobiť.

Kedy vlasy česať

Zapamätajte si, že mokré vlasy sú krehké, preto by sme s nimi mali zaobchádzať veľmi jemne. Pred rozčesávaním nezabudnite aplikovať kondicionér a masku, ktoré vlasové kutikuly uzatvoria. Vlasy tak budú hladšie a rozčesávanie pôjde jednoduchšie.

Gumičkové problémy

Ak rady nosíte vlasy len tak zopnuté do nedbalého chvosta, môžu vám viac vypadávať. Dôvodom je, že gumičku priveľmi zaťahujete, a vyťahujete tak nielen korienky, ale aj pokožku hlavy. Tak sa vlasy zbytočne oslabujú a rednú.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.