Jazykové kurzy

Náš trh je plný jazykových škôl a kurzov a nie je to žiadna novinka. V súčasnosti musí predsa každý ovládať aspoň jeden cudzí jazyk. Či už si kvôli práci potrebujete oprášiť nemčinu, alebo ste vždy túžili plynule ovládať francúzštinu, teraz je na to správny čas. Ponuka kurzov je naozaj rozmanitá. Najväčšie zastúpenie majú síce kurzy angličtiny, no bez problémov nájdete aj španielčinu, taliančinu, francúzštinu, ruštinu či dokonca čínštinu. Záleží len na vás, ktorý jazyk vás láka najviac. Podobné kurzy trvajú v priemere štyri týždne a pohybujú sa v cenovom rozpätí od 80 € do 200 €.

Kurzy varenia

Cudziu kultúru môžete spoznávať aj prostredníctvom kuchyne. Nebojte sa, nebudete potrebovať žiadne špeciálne znalosti ani zručnosti. Všetko bude vopred pripravené, vrátane surovín a kuchynského náčinia. Prihlásiť sa môžete na prípravu pokrmov tradičnej európskej kuchyne, ale aj niečoho exotického, ako napríklad sushi. S pomocou profesionálnych šéfkuchárov pripravíte počas kurzu kompletné menu a ku koncu si svoje výtvory aj spoločne vychutnáte. Tieto kurzy trvajú v priemere 3 – 5 hodín a ich cena je 50 € až 120 € v závislosti od toho, aký druh kurzu si vyberiete. Ak rady experimentujete v kuchyni alebo sa chcete naučiť, ako sa pripravujú vaše obľúbené jedlá, určite kurzy varenia vyskúšajte.

Baristické kurzy

Tiež milujete kávu a neviete si bez nej svoj deň ani predstaviť? Potom vám musíme predstaviť trend minulých rokov – baristické kurzy. Už ste o nich určite počuli. Zaoberajú sa výlučne kávou a všetkým, čo s ňou súvisí od jej pestovania až po prípravu. Zatiaľ čo kedysi boli baristické kurzy výlučne pre študentov hotelových akadémií alebo čašníkov, v súčasnosti sa dostávajú do popredia aj medzi „bežnými” ľuďmi, ktorí sa o káve chcú jednoducho dozvedieť viac. Kurzy prebiehajú v úzkom kruhu účastníkov a pod dohľadom certifikovaného inštruktora. Ich dĺžka aj cena závisí od výberu a typu kurzu. Môžete si zvoliť rýchlejší jednodňový workshop, ktorý trvá približne 7 hodín alebo viacdňový kurz. Ceny sa pohybujú od 80 € do 200 € a zaručujú vám množstvo kávy.

Twerk

Twerk je tanečný hit, ktorý sa k nám dostal z USA a je stále žiadanejší najmä u mladých žien. Tento tanečný štýl sa stal populárnym hlavne vďaka Miley Cyrus či Beyoncé a spočíva v špecifických pohyboch zadku a panvy. Je výborný na formovanie postavy a spaľovanie kalórií, takže ak ste si dali do nového roka predsavzatie zhodiť pár kíl, určite mu dajte šancu. Kurzy prebiehajú ako klasické hodiny tanca a platia sa buď jednorazovo za vstup, alebo ako celý workshop. Cena celého kurzu sa pohybuje od 30 € do 150 €.

Life coaching

Je dôležité uvedomiť si, že psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické a aj z toho dôvodu začalo v poslednej dekáde vznikať množstvo firiem, ktoré sa venujú koučingu ľudí. Koučing je metóda riešenia rôznych problémov, ktorá pomáha ľuďom zorientovať sa v životných či pracovných situáciách. Nemýľte si ho však s terapiou alebo psychologickým poradenstvom. Ide o formu školenia a vzdelávania, rozdiel je však v jeho postupe a spôsobe vyučovania. Vďaka koučingu môžete predísť napríklad syndrómu vyhorenia alebo objaviť svoj skrytý potenciál. Pomôže vám dopracovať sa k odpovediam, ktoré hľadáte, otvorí vám myseľ a poskytne úplne iný pohľad na život. Prebieha formou workshopov a trvá niekoľko hodín. Jeho ceny sa pohybujú približne od 21 € až po 200 €, no keď máte v živote určité nejasnosti a chcete predísť nepríjemným pocitom, určite ho vyskúšajte.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi