Vyhnite sa športovému oblečeniu a obuvi

Na degustačnú večeru do Reštaurácie Sissi môžete prísť oblečení podľa neformálneho, ale elegantného „dress codu“ nazývaného tiež „smart casual“. V tomto štýle sa dá pohrať s výberom farieb, vzorov a strihov. Mužom odporúčame zvoliť napríklad dlhé nohavice skombinované s košeľou alebo so sakom. Ženy majú výber o čosi širší. Dokonalou voľbou sú klasické či elegantné šaty. Ak vám viac vyhovujú nohavice, skombinujte ich s blúzkou alebo topom. Čo sa týka obuvi, lodičky nie sú povinnosťou. Pokojne si môžete vziať ležérny, avšak elegantný model pohodlných topánok. Pánom odporúčame zvoliť uzavretú obuv. V záujme zachovania štandardov na degustačnú večeru nepatria teplákové súpravy, dresy, bežecké a lyžiarske oblečenie, z obuvi žiadne kroksy, žabky a tenisky.

Nemeškajte

Reštaurácia Sissi je živým srdcom Hotela Lomnica a prípravy jednotlivých chodov finišujú priamo pred očami hostí, na čo je nevyhnutná maximálna časová koordinácia. Degustačné večere sa preto konajú v presne vymedzenom čase. Neskoré príchody tak môžu narušiť celkový priebeh večere hosťom, ktorí si chcú vychutnať každý moment. Neohlásené meškanie trvajúce viac ako 15 minút, žiaľ, nejde rešpektovať. V prípade okolností, ktoré vám zabránia doraziť načas, kontaktujte recepciu hotela, ktorá s vami danú situáciu vyrieši.

Užite si chvíľku pre seba

Pripravte sa na to, že na degustačnej večeri si posedíte o čosi dlhšie. Servírovanie ôsmich chodov trvá približne tri hodiny. Preto večere neodporúčame deťom mladším ako desať rokov. Pre menšie deti je pripravený profesionálny babysitting, vďaka čomu majú k dispozícii program, ktorý ich určite zabaví. Požiadavku na babysitting je však potrebné vopred avizovať recepcii.

Nebojte sa, pýtajte sa

V servise a kompozícii jedál sa odráža kreativita celého tímu. Niekedy sa vám preto úplne oprávnene môže stať, že si s jedlom nebudete vedieť poradiť. Nemusíte sa však báť, čašníci a someliéri Reštaurácie Sissi vás pri servírovaní každého chodu upozornia na ideálny spôsob konzumácie, ktorý umožní maximálny súzvuk chutí. Ak vám niečo unikne, nebojte sa opýtať.

Viac informácií získate na www.hotellomnica.sk/gastronomia/sissi 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi