1. Španielsko

Temperament, krása, dravosť, humor… To všetko si vybavíme pri predstave našich priateľov zo západu Európy. Pravdou však je, že Španieli majú talent aj na výber naozaj zvučných mien. Chlapcom najviac sadne Pablo, Adrian, Miguel, Carlos alebo Antonio a pre dievčatá sa zase hodia mená ako Sandra, Andrea, Alessandra, Carmen alebo Christina.

  1. Taliansko

Ostávame pri románskych štátoch, tentokrát však v Taliansku. Povahovo sa od Španielov príliš nelíšia, no čo sa týka mien, máme tu úplne iných favoritov. Veľmi nás oslovili chlapčenské mená ako Marco, Riccardo, Roberto, Francesco či Leonardo. Rovnako krásne mená sú aj pre dievčatá, napríklad Chiara, Laura, Alessia, Valentina alebo Ariana.

  1. Francúzsko

Vždy štýloví a vkusní Francúzi majú rovnako dobrý vkus aj na mená. Okrem toho, že milujeme, ako úžasne ich vyslovujú, čaro je aj v tom, že znejú príťažlivo aj v ostatných jazykoch. Z chlapčenských mien sa nám najviac páčili Gabriel, Alexander, Lucas, Maxim a Dorian, no a z dievčenských mien nás zaujali napríklad Chloé, Lea, Noemie, Emilie či Julie.

  1. Grécko

Gréci majú za sebou bohatú históriu a tradície. Ich štát sa rozprestiera na množstve romantických ostrovčekov a práve ich mená sú obľúbené aj u Slovákov. Poďme sa na ne teda pozrieť. Dievčenské mená, ktoré nás ale zaujali najviac, sú Sophia, Athena, Helena, Lena a Vanessa. Grécke mená, ktoré by sa hodili pre chlapcov, sú Dion, Matthias, Niko, Timotej či Chris.

  1. Škandinávia

Z teplých krajín sa presunieme trochu severnejšie, konkrétne do Škandinávie, ktorá je posledná v našom zozname. Ak sledujete vikingské seriály a mnohokrát ste sa pozastavili nad menami postáv, tie súčasné nie sú oveľa odlišnejšie. Sú ale rovnako krásne a zaujímavé a majú pôvod v starých legendách. Častokrát sú to práve mená bohov a bohýň škandinávskej mytológie. Pre dievčatá sme vybrali Astrid, Freya, Ingrid, Anetta alebo Erika a pre chlapcov Loki, Ragnar, Gregor, Karol alebo Nikolas.

Zaujalo vás niektoré zo spomínaných mien, ale ešte neviete, či čakáte dievčatko alebo chlapčeka? Spravte si BabyGen test, ktorý určí pohlavie plodu už od 10. týždňa tehotenstva z krvi matky. 🙂

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 2.1/5. From 13 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi